Przerwa w dostępności serwisu

Założony przez  DamYan.

Zobacz w Portalu - Przerwa w dostępności serwisuJak zapowiadaliśmy wcześniej - przenosimy serwis na nowy serwer. Forum zostanie zamknięte w dniu 8.07.2011, po północy. Mogą wystąpić również problemy w działaniu strony, które powinny zakończyć się najpóźniej w niedzielę, 10.07.2011.
Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
Można wiedzieć na jaki hosting forum przechodzi?
(04.07.2011, 14:20)papi napisał(a): Można wiedzieć na jaki hosting forum przechodzi?

Oczywiście, pisałem już o tym: https://webboard.pl/thread-21689.html
Czyli rozumiem, że forum nie będzie działać od 8.07 , a strona tzn. wiki , download ,etc być może będzie doświadczała przejściowych trudności do 10.07? A kiedy forum będzie znowu działać? 10? Czy po prostu za wcześnie mówić o tym?
Cały serwis (włącznie z Forum, Portalem, Wiki, Downloadem) przestanie działać o północy z piątku na sobotę (8 na 9 lipca) i wróci nie później niż 10 lipca (w niedzielę) po południu.

Przy czym bardzo możliwe, że powrót nastąpi jeszcze w sobotę - sporo zależy od tego, jak szybko odświeżą się DNSy i czy nie wystąpią żadne nieprzewidziane problemy.
I już po bólu, wszystko powinno grać i trąbić - jeśli tak nie jest, to wiecie co z tym zrobić ;)
Ze względu na prace na serwerze - serwis może działać mocno niestabilnie. Wszystko oczywiście pod kontrolą, ale piszę, abyście nie byli zaskoczeni.
Pewnie o tym wiecie, ale...
Była przerwa przed dosłownie sekundą jedno minutowa, to znaczy od 21:41 do 21:42.

Pozdrawiam!
Dziś chwilowe przerwy w działaniu serwisu związane były prawdopodobnie z awarią łącz. Jeśli otrzymamy więcej informacji od ISP - napiszemy na forum.

Aktualizacja - 14.06.2012, 23:04

Wiadomość od ISP
Maciej Dolny napisał(a):Mieliśmy dzisiaj problemy z łączem spowodowane atakiem DDoS. Problem występował w godzinach 13:00 - 14:30. Aktualnie nie powinno być już problemów z połączeniem.
Coś godziny się nie zgadzają, MyBBoard miało kłopoty w okolicach 20, a tu jest mowa o 13.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
(14.06.2012, 22:38)Blue napisał(a): Coś godziny się nie zgadzają, MyBBoard miało kłopoty w okolicach 20, a tu jest mowa o 13.

Zgadza się, natomiast jak widać nie skończyło się w godzinach podanych przez helpdesk. Dodatkowo mieliśmy problem z bazami, ale to już po naszej stronie. Na ten moment sytuacja została opanowana.
Dostępność serwisu można teraz obserwować pod adresem: http://uptime.mybboard.pl/

Monitoring przebiega za pomocą witryny Pingdom: http://www.pingdom.com/
Jak padnie hosting/domena to raczej subdomena nie będzie działała z uptime'm, Damian :D :P
(02.08.2012, 20:32)Victor napisał(a): Jak padnie hosting/domena to raczej subdomena nie będzie działała z uptime'm, Damian :D :P

Jeśli padnie hosting, domena wciąż będzie działać. Nie używamy swojego DNS tylko CF, więc uptime będzie dostępny cały czas, bo z kolei jest hostowany na Pingdom, niezależnie od serwisu. Dopiero, gdyby padły serwery CF, domena byłaby niedostępna.
Ahm, cloudflare, przepraszam.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości