Update MyBB do Mybb 1.4

Założony przez  Lordnever.

Chciałem zapytać czy będzie można jakoś prosto upgrade - ować forum do wersji 1.4?? Czy będą jakieś paczki służące podmianie na wersję 1.4??

Przyznam iż upgrade - ując do obecnej wersji miałem kilka przygód...
Lordnever napisał(a):Chciałem zapytać czy będzie można jakoś prosto upgrade - ować forum do wersji 1.4?? Czy będą jakieś paczki służące podmianie na wersję 1.4??

Chłopakom z MyBB jakoś się udało ;) https://webboard.pl/mybb-community-juz-n...-1978.html
Zrobili upgrade bez utraty postów, ustawień itp ;), wiadomo, że to beta i jeszcze wiele rzeczy się sypie, ale IMHO to dobre posunięcie.
Ludzie to wytestują w praniu, bo będą musieli sprawnie użytkować bety i przyzwyczajać się do takich a nie innych opcji.

Lordnever napisał(a):Przyznam iż upgrade - ując do obecnej wersji miałem kilka przygód...

Merge System, który jest zaimplementowany do instalki MyBB 1.4 powinien sobie spokojnie poradzić z każdą poprzednią wersją MyBB. Z innymi skryptami może być problem, bo cały czas MS jest rozwijany i w tamtym kierunku, ale nie MyBB :)
Także spokojna pałeczka!
Cytat:Zrobili upgrade bez utraty postów, ustawień itp Wink, wiadomo, że to beta i jeszcze wiele rzeczy się sypie, ale IMHO to dobre posunięcie.

Ja zrobiłem upgrade jakoś inaczej.. Następnym razem pomyślę o Merge System.. Chyba że uda się zrobić to co poprzednio..
Lordnever będą problemy, to mam nadzieję, że PL support przyjdzie z pomocą....,
Najgorsze jest to, że szablony będzie trzeba (chyba ? ) modyfikować od nowa... :(
Gatz napisał(a):Najgorsze jest to, że szablony będzie trzeba (chyba ? ) modyfikować od nowa... :(
To to akurat betka. Najważniejsze jest i będzie stabilna praca skryptu, wszyscy użytkownicy, tematy, posty przeniesione do 1.4
No chyba, że dla Ciebie jest ważniejszy wygląd a nie Twoja społeczność forumowa ;)? Bez niej Twoje i żadne inne forum - nie istnieje.
# Among the blind one - eyed man is a king.
matc to już po Upgrade.... Ale poświęcić 1 dzień będzie można na szablony, oczywiście jak wszystko pięknie się przegra.

Ponadto czy MyBB 1.4 wyjdzie do końca wakacji ?
Jak nam pomożesz to pewnie tak.
Nie będzie i problemów z szablonami. Z tego, co widzę - Merge działa świetnie dla MyBB :D Jak pisałem wyżej - autorzy skryptu o to zadbali.
DamYan no to mnie uspokoileś... Jak tylko znajdę chwilę w przyszłym tygodniu zabieram się za pomoc ;)
Jak trochę ogarniemy się z tlumaczeniem (bo głównie nim i testami się teraz zajmujemy) - postawię przykładowe forum 1.2.13 i zainstaluję upgrade do 1.4 - zobaczymy w praniu co i jak działa.

Wtedy przyda się każda pomoc.
Żeby nie być gołosłownym -> http://community.mybboard.net/thread-32595.html :cool:
Mi dziś udało się zrobić upgrade z 1.2.13 na 1.4 beta za drugim podejściem. Na drugim testowym serwerze, przeniosłem swoje pliki z serwera oraz importowałem bazę danych (z mojego aktualnego forum). Przez cały proces MyBB praktycznie prowadzi nas za rączkę jak dzieci (o ile ktoś umie angielski). Pisze w jakich momentach należy nadać CHMODy (dla jakich katalogów i plików jeśli uprzednio tego nie zrobiliśmy), aby upgrade ruszyło dalej. Jeśli mamy włączone wtyczki, MyBB informuje nas i ostrzega o możliwości niepowodzenia upgradu jeśli są aktywne.

Należy pamiętać aby przed zrobieniem upgradu, usunąć aktualne spolszczenie MyBB z panelu admina i ogólne, następnie ustawić na język EN włącznie z wyłączeniem wtyczek, inaczej na koniec MyBB przywita nas całym forum w krzakach. Nie wiem też czemu, ale by ruszyło dalej upgrade w pewnym momencie musiałem usunąć tabele z bazy MySQl od wtyczki Important message (przeszkadzała MyBB).

Po skończeniu upgradu MyBB przywitało mnie numerkiem 1.4 - wszystkie style i dotychczasowe ustawienia, zachowały się bez problemu - żadnej skazy. Więc w stabilnej wersji tym bardziej powinno być wszystko ok.
# Among the blind one - eyed man is a king.
matc wszystko pięknie,a mógłbyś pokazać ten swój upgrade w praktyce ?
Gatz, odpal sobie mybb na localhoście i będziesz miał to samo ;]
marines odpaliłem sobie już, jednak przed wpłasny update chciałbym zobaczyć jak to wygląda ( z ciekawości ;P )

Btw. Ile czasu zajęło Tobie te update ?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości