Webboard

Pełna wersja: Rejestracja botów na forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, 

Mam problem z rejestracją kont przez boty i pisaniu jakiś chińskich postów. Ostatnio to były głównie rejestracje bez aktywacji jednak widzę że te maile typowe dla botów i było ich kilkadziesiąt. Forum jest puste, odpowiednio zabezpieczone przed takimi rejestracjami jednak bez skutecznie. Aktualnie korzystam z nocaptcha recaptcha + pytanie zabezpieczające, które polega na wpisaniu adresu forum. Próbowałem zmieniać na inne dostępne wersję captcha, ale nie uzyskałem innych rezultatów. 

Moje pytanie brzmi: Czy macie jakieś sposoby na 100 procentową blokadę botów na etapie rejestracji konta? A może moje pytanie zabezpieczające jest zbyt popularne i boty są zaprogramowane na tego typu pytanie? Dziękuje za wszystkie rady i wskazówki.
ja posiadam takie pytana zabezpieczające i nie mam żadnego problemu z botami (zdarzą się wyjątki kilka razy do roku jedynie)
[attachment=14836]
Możesz zawsze próbować użyć cloudflare
Ewentualnie banować ip(zakres ip), ale może to bardziej zaszkodzić niż pomóc
Używam na moim forum cloudflare, ale nie powstrzymuje ich. Banowanie adresów to też walka z wiatrakami bo każda rejestracja jest z innego adresu. Spróbowałem rozwiązania z banowaniem adresów email z konkretnych domen, spróbuję też zmienić hasła zabezpieczające na podobne do kolegi wyżej, mam na dzieję że pomoże.