Webboard

Pełna wersja: ProSerwer.pl - Nazwa.pl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanie odnośnie pytanie do przenoszenia forum, wczoraj postanowiłem przenieść się z hostingu proserwer.pl na hosting nazwa.pl i takie pytanko

Uzbierało mi się trochę śmieci na FTP i jeżeli zainstaluje na nazwa.pl nowy czysty silnik potem wgram baze danych z mojego aktualnego hostingu proserwer to wszystkie działy i posty będą na swoim miejscu, a potem od nowa zainstalować szablon+pluginy czy muszę całe FTP + Baze przenosić? bo chciałym ftp odchudzić ale tak jest taki syf ze masakra... proszę o odpowiedz jeśli jest coś nie jasne to proszę pytać odpowiem!
Przede wszystkim, zastanowiłbym się raz jeszcze czy warto przechodzić do nazwa.pl, która cieszy się wręcz tragiczną opinią (zasłużenie), a w dodatku nie jest konkurencyjna ofertą do mniejszych usługodawców. Osobiście odradzam, ale to już pozostawiam Tobie.

Wracając do pytania - nie zupełnie. Wszystko zależy od tego jakie masz pluginy, jak dobrze są napisane (proces instalacji i deinstalacji) i na ile grzebią w bazie. Po instalacji czystej paczki MyBB i dorzuceniu swojej bazy danych, będziesz miał np. szablon zaimportowany już (szablony MyBB siedzą w bazie, z wyjątkiem plików dodatkowych, o ile te istnieją w szablonie). Tak samo ustawienia czy konfiguracje pluginów - to też już jest w Twojej bazie. Zainstalowanie ich na nowo nie zawsze przyniesie skutek. Jeśli, dajmy na to - masz plugin do lajków, który Tworzy sobie osobną tabelę, podczas reinstalacji go (ponownej instalacji) prawdopodobnie ten usunie istniejącą tabelę - stracisz dane dot. lajków.
Druga kwestia - foldery typu uploads i tak będziesz musiał przenieść - siedzą tam m.in avatary użytkowników i załączniki.

W skrócie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego co wspominany śmietnik powoduje i jak bardzo komplikuje. Może się okazać, że takie rozwiązanie będzie wystarczające, a możesz utracić część danych i rozsypać sobie forum. Najprościej byłoby spróbować. Wtedy zobaczysz co faktycznie się sypie, a co nie, jednocześnie nie ponosząc żadnego ryzyka (cały czas operujesz na kopii, Twoje forum sobie działa na proserwerze do czasu aż przełączyć domenę).
Oczywiście ze jak na razie nie będę odchodzić z proserwer dopóki nie przeniosę do nazwy i wszystko będzie smigać jak należy, jak dziś przeniosę forum i coś będę mieć problem/pytanie to się odezwę w tym temacie. Proszę go nie zamykać/usuwać

Dziękuje za informacje
Wszystko ładnie pięknie chodzi jak na razie, jeśli za jakiś czas pokażą się jakieś błędy na pewno skorzystam jeszcze raz. Dziękuje i Pozdrawiam!