Webboard

Pełna wersja: Wysyłanie maili przez SMTP MyBB
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Adres forum: http://forum.potworyispolka.net.pl


Wersja silnika: 1.8.6


Opis problemu: 

Wątek nie jest związany z problemem, jednakże mam dosyć ciężki orzech do zgryzienia.
Klient chciałby, by po napisaniu przez kogoś podania przychodziło do niego na skrzynkę powiadomienie o przesłaniu takowego formularza.
Problem w tym, że gdy szukałem odpowiedzi na to, czy się da, to zazwyczaj trafiałem na tematy o błędach, a to nie jest błąd, tylko tzw. Addon (czy jakoś tak, choć tak naprawdę system, który jest zbudowany wokół forum nim nie jest - w pluginach on nie istnieje).
Dlatego pytanie za 100 punktów - czy się da wysłać maila z użyciem SMTP Mybb, a jeśli tak, to w jaki sposób się te maile "przygotowuje" oraz wysyła?
Widziałem plik odnoszący się do SMTP (jak dobrze pamiętam -> /inc/mailhandlers/smtp.php ), ale z tego za dużo nie wywnioskowałem.
(01.05.2018, 20:52)arusf2011 napisał(a): [ -> ]Klient chciałby, by po napisaniu przez kogoś podania przychodziło do niego na skrzynkę powiadomienie o przesłaniu takowego formularza.
Można po prostu użyć wbudowanej w silnik subskrybcji wątków.
Tak, tyle że system nie jest oparty o wątek.
System tzw. "wirtualnej spedycji" jest oparta o zewnętrzny kod PHP, powiązany z MyBB tylko składniami typu define('IN_MYBB',1) i paroma innymi.
I w ten oto sposób gdy gość wysyła podanie, to czy jest możliwość wysłania maila (nie prywatnej wiadomości)?
Temat można zamknąć.
Wykorzystałem do tego celu zewnętrzny skrypt (PHPMailer 5.2).