Webboard

Pełna wersja: Program do odtwarzania muzyki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Chciałbym sobię zmienić odtwarzacz na komputerze, z którego słucham muzyki. Interesuję mnie jakiś, prosty, szybki, ładny z wyglądu; nie mam pomysłu jaki mógłby zastąpić mój dotychczasowy - foobar2000

Czekam na propozycje..
Ja używam Winampa i jestem zadowolony. Dużo oferuje między innymi dodanie mp3ków do biblioteki i nie trzeba szukać po całym komputerze co chcesz odtworzyć. Prosty w obsłudze, można zmienić skórkę, naprawdę polecam.
Od lat ze mną, tylko Foobar2000. Niema na niego mocnych, świetna jakość dzwięku, do tego nie jest pamięciożerny. W temacie który podlinkowałem masz naście gotowych ustawienia equalizera.
Aimp2 - Ruska konstrukcja robi swoje, dobra jakość dżwięku, ne potrzebuje dużo pamięci i wszystkie dodatki są darmowe tak jak cd riper czy mp3 tag :)
Taka mała kopia winampa :)
A jeśli chodzi o linuxowe, to audacious
(15.06.2010, 16:33)wujas napisał(a): [ -> ]Od lat ze mną, tylko Foobar2000. Niema na niego mocnych, świetna jakość dzwięku, do tego nie jest pamięciożerny. W temacie który podlinkowałem masz naście gotowych ustawienia equalizera.

Masz rację, foobar2000 jest najlepszy - myślałem, że znajdę coś 'lepszego', ale z Tego co widzę nic mnie innego nie przekonuje... ;x
w takim razie proste pytanie - czy jest możliwa taka zabawa z fuu ?
[attachment=2133]
nie widzę powodu, by pozbywać się winampa, ale zawsze można spróbować czegoś innego ;P
tylko potrzebuję tej wygodnej ( jak dla mnie ) kontroli nad playerem ;) wszystko olłejs on top ( po polsku "pod ręką" )
Standardowo na pewno nie, ale poszukam zaraz jakiś modyfikacji. ;)
Aimp2 ma taka funkcje i jest bardzo przydatna z tym że okienko jes mniejsze :)
Mi wystarcza Rhythmbox (chociaż ostatnio słucham tylko Last.fm ;)) ;]
(17.06.2010, 11:54)albatros napisał(a): [ -> ]Mi wystarcza Rhythmbox (chociaż ostatnio słucham tylko Last.fm ;)) ;]
DObry player w gnome, ale w KDE już niespecjalnie...:P Dlatego ja wybrałem audacious.
Tylko AIMP2!
Kiedy go zaintalowałem już nie wlaczam nic innego...

Wcześniej był to winamp ale na moim słabym kompie nie nadaje się ze względu zamuulania. Aimp się włącza w jakieś 3s a winamp z 30s...

Jest on w pełni spolszczony, ma ładne skórki z wygladu jest on bardzo podobny do winampa.

Można go pobrać z oficjalnej polskiej strony.
A mozesz dokładniej wyjaśnić lub pokazac o co ci chodzi bo troche nie kapuje :)
raczej nikt nie powie, że mam "mocny" sprzęt, a Winamp z listą ok 500 utworów, nieco innych aplikacji ( OOWriter, FoxitReader, N++ i ... ehm ) i procesów ( głównie autoruny SCADY ) zjadają 2% mojego starego celeronka
prostota obsługi, wąski pasek ( po zmniejszeniu ) idealnie pasujący na górę ekranu, gdzie nie "zabiera" miejsca, z którego mam dostęp do wszystkich opcji ( jak znasz "klawiaturę", to trochę traci to na znaczeniu, ale ... ) ... no i po cóż mi tutaj jakieś skórki, które praktycznie zawsze są spore, jeżeli chce się wydobyć ich "piękno"
kiedyś próbowałem "Fuu", ale właśnie niemożność ( w standardzie, nie wysilałem się by szukać pluginów ;) ) przerobienia go na taką miniaturkę sprawiła, że zostałem na Winampie i nie widzę powodów, by żałować ^_^

natomiast Audacious jako fork XMMS ... o tak ^_^ choć wydaje mi się, że nieco bardziej obciążał mi sprzęt, gdy siedziałem na linuchu :| ( w porównaniu do Winampa na Windzie ), ale może teraz pomyliłem go z innym playerem którego próbowałem ;) może to był rythmbox czy coś takiego ?? eh, od ostatniej wizyty na linuxie nieco już minęło :|

EDIT:

jeżeli pytanie było do mnie, to chodzi mi o właśnie taką miniaturyzację
winamp jest węższy od paska tytułu, więc dosłownie nie zabiera mi miejsca ( w 99% aplikacji pasek tytułu jest częścią ... nazwijmy to, "nieaktywną", nie klikasz po nim ;) praktycznie tylko te 3 buttony z prawej strony są używane ) a i tak mam do tego paska dostęp w razie potrzeby ( ta ... jakbym chciał przesuwać okno po jego maksymalizacji ;P ), dodatkowo pomimo tej miniaturyzacji mam dostęp do wszystkich potrzebnych mi opcji ( kontrola odtwarzania, czas, voljum, tytuł utworu ... reszta zbędna a i tak jest dostępna ;P )
Akurat w aimpie jest to troche inaczej zrobione :)
Paseczek jest cieńki ma tylko przydatne przyciski po najechaniu na niego powiększa sie o okno z tytułem itd. [patrz screen]

[Obrazek: 20513744777389932602.jpg]
Stron: 1 2