Wybór internetu

Założony przez  temi.

No hej, przeprowadzam się do nowego mieszkanka i wszystko spoko, ale przejrzałem aktualnie dostępne opcje jeżeli chodzi o internet i mam do wyboru radiówkę jakiejś lokalnej firmy, która nie ma nawet swojej strony internetowej i Orange po kablu miedzianym ~60 Mb/s max.
Tragedii nie ma, ale szału też nie, a z racji specyfiki mojej pracy dobrej jakości internetu potrzebuję jak kania dżdżu.
Nie ukrywam, że trochę żenadłem z takich możliwości, tym bardziej że przeprowadziłem się praktycznie do centrum dużego miasta, więc spodziewałem się większego wyboru, a tu trochę przyps.
W związku z powyższym:
a) jest sens pisać do Orange o to czy daliby radę podciągnąć światłowód? :V
b) jest sens wbić do Vectry/Netii/UPC i spytać się o możliwości pociągnięcia do mnie kabelka?
c) zaufać radiówce? Nie miałem nigdy czegoś podobnego, nie wiem jak wygląda jakość takiego internetu, jedyna znana mi osoba która to używała to mój kuzyn ze wsi, który stracił łączność w momencie, kiedy drzewo naprzeciwko domu podrosło mu o kilkanaście centymetrów
d) jakiś inny pomysł jak rozwiązać ten problem? Od razu mówię, że internet mobilny na 99% odpada, przejrzałem co nieco oferty i to, co oferują do wykorzystania na miesiąc potrafię niekiedy zużyć w niecały tydzień.
e) nie, nie przeprowadzę się gdzieś indziej.
Może warto rozważyć ten mobilny? T-mobile i play mają bez limitu danych, play trochę drogo ale ma technologie 5g. Sam posiadam internet z play jak na moje możliwości jestem zadowolony pod względem nie zawodności. Obaj operatorzy mają możliwość 15 dni testów można spróbować i zobaczyć czy warto.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości