Łączenie baz danych

Założony przez  Finarfin.

Adres forum: 
[localhost]


Wersja silnika: 
[Różne]


Opis problemu: 
[Dzień dobry,
przez ostatnie kilka lat prowadziłem parę amatorskich for internetowych w końcu z racji wolnego czasu, chciałbym się za nie zabrać i połączyć 3 bazy danych w jedną, jednak nie mam za bardzo pomysłu jak się za to zabrać, gdyż np numery ID się powielają... 
Zależy mi na przeniesieniu tych tabel: 
[Obrazek: database.png.d56f160ec257397a407eb88efdee8fb2.png]

Zastanawiałem się czy by w SQLu nie zrobić na sztywno jakiegoś updata i na jednym forum zwiększyć UID +20 i połączyć wtedy to z drugą bazą, ale zauważyłem, że samo UID nie wystarczy, bo powiązania między postami a użytkownikami są różne i nie mogę wyłapać dokładnie o co tam chodzi.]

PS: Pomyłkowo wrzuciłem wcześniej temat w zły dział.
Sprawdz to: https://webboard.pl/thread-57617.html
Nie służy to przypadkiem do łączenia innych for z Mybb? Ja posiadam trzy bazy danych właśnie z Mybb :) Szukałem też instrukcji dot tego merge system i nic ciekawego nie znalazłem :/ na ten temat - tylko opis tego, że służy to do łączenia się z mybb o ile ma się inne fora.
Ktoś ma jakiś pomysł? :)
Jeżeli nie ma gotowego narzędzia do zwiększenia ID, to 'ręczna' zmiana mija się z celem. Ciężko będzie to połączyć.
Osobiście spróbowałbym zmienić auto_increment wgrywając bazy pojedynczo i od razu robić backup, a później to już tylko merge trzech i wrzutka.
No ale wątpię, że takie coś by się udało, bo istnieje duże prawdopodobieństwo zepsucia bazy tym zabiegiem - o ile w ogóle się uda zmienić te ID na pożądane.
Merge system powinien mieć możliwość złączenia kilku baz w jedno, tak jak jest to zaznaczone w linku który został podany wyżej "MyBB 1.8 (możliwość połączenia kilku forów w jedno)"
Próbowałem to zrobić za pomocą Merge systemu, ale tyle krzaków wywala, że po kilku godzinach zdecydowałem się na pozostawienie jednej bazy, a drugiej wgranie ręcznie :) Kopiuj wklej X postów.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości