MyBB 1.9 - plany, nowości

Założony przez Ardex.

MyBB potrafi dogryźć w niektórych momentach, ale nie w tych, o których Ty wspominasz, przynajmniej nie według mnie.
Proces aktualizacji nie jest skomplikowany i po jej wykonaniu nie powinno być problemów z pluginami - jeżeli jakaś wtyczka przestanie działać powinno wystarczyć zmienienie kompatybilności (zamiana jednej cyferki na inną w pliku pluginu). Wyjątkiem są aktualizacje gałęzi, np. z 1.6 na 1.8

(11.11.2018, 21:11)nielubiemybb napisał(a): Gdy wyjdzie 1.9 to ten plugin działać nie będzie. Tak ważne funkcje muszą być w standardzie. Z czatu w mybb można zrezygnować gdy nie będzie pluginu w mybb 1.9 ale z tak podstawowych funkcji sie nie da.

Ekipa mybb.com uważa, że wiele pluginów z 1.8 będzie działać na 1.9, ponieważ nowa wersja skupia się głównie na zmianie stylu, więc różnice w budowie pluginów nie powinny mieć miejsca. Poza tym nikt nie każe Ci aktualizować forum tydzień po wyjściu nowej wersji, możesz zaczekać aż zostaną wydane interesujące Cię pluginy i dopiero wtedy dokonać aktualizacji.

Instalując plugin trzeba czasem dodać jakąś zmienną żeby wyświetliło daną treść na stronie, ale nie jest to żadna męcząca zmiana. Chyba że miałeś na myśli personalizowanie wyglądu wtyczki dla każdego stylu osobno, ale wtedy warto zadać sobie pytanie po co Ci więcej stylów na forum niż jeden? Nie lepiej dać użytkownikom tylko jeden szablon do użytku ? W ten sposób przyzwyczajasz odwiedzających do danych kolorów i sprawiasz, że kojarzą je oni z Twoim forum. W ten sposób buduje się markę i rozpoznawalność w sieci.

Brak powiadomień rzeczywiście może być minusem, ale jest na to plugin - My Alerts. Funkcja ta ma zostać wbudowana w wersji  1.10. Odnośnie przeglądania swoich postów to oczywiście, że jest taka funkcja, wystarczy przejść do profilu użytkownika i tam kliknąć w ilość postów, na przykład tutaj jest lista Twoich postów: https://webboard.pl/search.php?action=re...d37278a03b

Ja uważam, że MyBB jest skryptem łatwiejszym w obsłudze, wygodniejszym oraz znacznie ładniej wyglądajacym - zarówno od strony panelu administratora jak i interfejsu użytkownika. Kolejne wersje zapowiadają się obiecująco - w 1.9 ma sie pojawić responsywny styl z dwoma wersjami kolorystycznymi, a w 1.10 wspomniane przez Ciebie powiadomienia. Mam tylko nadzieję, że developerzy nie każą nam zbyt długo czekać i pomiędzy 1.9 a 1.10 nie będzie tak długiej przerwy jak między 1.8 a 1.9.
(11.11.2018, 21:26)Ardex napisał(a): Instalując plugin trzeba czasem dodać jakąś zmienną żeby wyświetliło daną treść na stronie, ale nie jest to żadna męcząca zmiana.

Dodam tylko, że zależy to tak naprawdę od autora pluginu, bo niektóre z nich mają zaimplementowaną w pełni automatyczną instalację i same dodają zmienne oraz potrzebne CSS do stylu.
Moje forum ma 10 styli więc gdy do każdego stylu musiałem edytować szablon by dodatki działały to zrobił mi się bałagan.
:) mybb wymaga więcej wysiłku i za angarzowania ale faktycznie daje większą kontrolę nad witryną. Na phpbb po prostu działa i tyle.
Nie lubie mybb ale ktoś kto ma talent chce tworzyc własne style edytować powinien wybrac mybb. Zwykly zjadacz chleba powinien wybrac phpbb gdyż tam wszystko działa z automatu i bez bałaganu.
Zwykły zjadacz chleba używa jednego stylu, a nie dziesięciu ;) Więc dla niego dodanie takie drobne edycje nie będą problemem i raczej nie przeważą przy wyborze silnika.
Szanuje twoje zdanie podalem ci link na pw
Zobacz :) dla mnie edycja i okielznanie 10 styli było problemem.:)
Cóż mimo tego iż nie lubie mybb to chyle czoło jesteście wzorem każdego suportu gdy inne fora np suport phpbb smf jest puste.
Twoje style na ogół różnią się tylko i wyłącznie kolorem, a w MyBB od 1.8 wzwyż jest opcja dodawania paru wersji kolorystycznych do jednego stylu. Ty prawdopodobnie instalowałeś jeden styl x razy i zmieniałeś w nim tylko kolorystykę, a wystarczyłoby wgrać go raz i odpowiednio edytować, a potem wszelkie zmiany w szablonie jakie byś wprowadził byłyby widoczne na każdej wersji kolorystycznej ;)

Odnośnie 11 pluginów, których używasz to po prostu musiałbyś się zastanowić czy są takie konieczne, jeśli tak to po prostu nie aktualizować od razu tylko poczekać aż się pojawi aktualizacja każdego z tych pluginów.

(11.11.2018, 21:57)nielubiemybb napisał(a): Cóż mimo tego iż nie lubie mybb to chyle czoło jesteście wzorem każdego suportu gdy inne fora np suport phpbb smf jest puste.

Dzięki wielkie za te miłe słowa! ;)
(11.11.2018, 21:11)nielubiemybb napisał(a): Gdy wyjdzie 1.9 to ten plugin działać nie będzie. Tak ważne funkcje muszą być w standardzie. Z czatu w mybb można zrezygnować gdy nie będzie pluginu w mybb 1.9 ale z tak podstawowych funkcji sie nie da.
Po drugie instalacja pluginu wymaga edycji szablonu do każdego stylu kilka pluginów i bałagan. 
W phpbb wrzucasz plugin do katalogu ext i on działa w każdym stylu bez edycji. Aktualizacja również łatwiejsza.
Mybb zatrzymał się w rozwoju jest skryptem ciężkim w administracji dla zwykłego zjadacza chleba.
Tak po za tym witaj Niebieska:)
Może i phpBB jest łatwiejsze, ale jak się zmusi MyBB do pracy to jest większa satysfakcja :P
Ja poruszania się po panelu admina uczyłam się samodzielnie :P
A witam, witam :)
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Nie myśl niebieska że jestem aż takim laikiem moje forum jest na vps którego konfigurowałem od podstaw a przenosin witryny dokonywałem nie raz samodzielnie.
Nie umiałem jedynie samodzielnie przekonwertować forum za co zapłaciłem:) a phpbb jest wygodniejsze dla mnie. Ale jak kto woli mybb też ma swoje uroki.:)

@Axwell dzięki za plusa :):)
Nie mówię, że jesteś laikiem tylko, że im większy trud w coś włożymy i trudniejsze problemy rozwiążemy tym bardziej to doceniamy :) Bo ludzie często ignorują swoje małe zwycięstwa a skupiają się tylko na dużych.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
W gwoli porządku, nic zaskakujacego:

   
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości