Zmiana czasu (letni/zimowy) - dyskusja

Założony przez  Poftorek.

Zwykle czas zmienialiśmy dwa razy w roku - jesienią na zimowy i wiosną na letni. 31 sierpnia 2018 Komisja Europejska powtórnie pochyliła się na tematem zmian czasu. 

To prawdopodobnie koniec ze zmianami czasu!

Koniec ze zmianą czasu!

Według zasady zmiana czasu na zimowy w 2018 powinna nastąpić 29 października.
 W tym roku w sejmie pojawił się projekt ustawy, który miałby zlikwidować zmiany czasu w ciągu roku. Według PSL obowiązująca obecnie dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku nie przynosi żadnych pozytywnych efektów i źle wpływa na zdrowie i samopoczucie obywateli. Po zmianie czasu często pojawiają się kłopoty ze snem i koncentracją.

Teraz nad problemem zmian czasu pochyliła się Komisja Europejska, która na posiedzeniu 31 sierpnia orzekła, że należy zakończyć z przestarzałym procederem

Zmiana czasu na zimowy w 2018 roku będzie jeszcze obowiązywać, ponieważ decyzja Komisji Europejskiej nie zdąży jeszcze wejść w życie. Pod koniec października wszyscy znów będziemy musieli przestawić zegarki, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to już ostatnia zmiana czasu.

Zmiana czasu zniesiona

Póki co, nie znane są jeszcze szczegóły na temat zniesienia zmian czasu. Wiadomo, że wkrótce KE przedstawić ma propozycję dyrektywy dotyczącej czasu letniego, która harmonizuje datę i czas jego wprowadzenia we wszystkich państwach członkowskich UE.


Zmiany czasu w Polsce

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona po raz pierwszy w 1919, a obecnie nieprzerwanie od 1983 roku przestawiamy zegarki. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie). Wcześniej dni zmiany czasu w Polsce były ogłaszane w Monitorze Polskim i tak na przykład w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zimowy 27 września.


źródło: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-j...eczenie-KE

A co wy na ten temat sądzicie? Jak to wpłynie na MyBB? Czy to koniec z odwiecznym problemem zmiany czasu na forum? Koniec z koniecznością wykonywania zapytania SQL, przestawiania opcji w ACP czy panelu użytkownika? ;)
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Kiedyś to miało jakiś sens, lepsze wykorzystanie światła słonecznego, obecnie wszystko jest i tak rozświetlone że nie ma potrzeby kombinacji ze zmianą.
Słyszałam, że czekają nas nie jedna, a dwie zmiany czasu, z letniego na zimowy w 2018 roku i z zimowego na letni w 2019 i potem ma obowiązywać już tylko czas letni. Czyli musimy się wszyscy przyzwyczaić, że od przyszłego roku w zimowych miesiącach rano będzie dłużej ciemno niż aktualnie.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości