20. urodziny Google!

Założony przez  Poftorek.

Google świętuje 20. urodziny. Firma zdradza też plany na przyszłość

Dokładnie 20 lat temu uruchomiona została wyszukiwarka Google. Z tej okazji użytkownicy mogą poznać ciekawostki związane z jej funkcjonowaniem i zobaczyć galerię najpopularniejszych doodli. To nie wszystko. Firma zdradziła również jakie są jej plany na przyszłość.

  • Google obecnie dyktuje trendy rozwoju nowych technologii tak, że słowo "googlować" zostało uznane w 2010 roku słowem dekady

  • Od 1997 roku powstało już ponad 2000 doodli. Firma zachęca również odbiorców do przesyłania własnych pomysłów

  • Plany Google na kolejne lata? Najważniejsze będzie rozwijanie mechanizmów opartych na sztucznej inteligencji

Firma Google Inc. została założona na początku września 1998 roku przez Amerykanina Larry'ego Page'a i Rosjanina Siergieja Brina. Po raz pierwszy wyszukiwarka, której działanie oparte było na nowatorskiej metodzie analizy powiązań hipertekstowych, pokazała się w internecie dokładnie 20 lat temu. Od tego czasu stale zyskiwała na popularności, stając się najważniejszą wyszukiwarką na świecie i znacznie zwiększając swoją wartość rynkową ( już w ciągu pierwszych czterech lat funkcjonowania z 200 tys. do 1,50 miliarda dolarów).

20 doodli na 20 lat

Z okazji 20-lecia na stronie głównej wyszukiwarki można zobaczyć rocznicową animację. Oprócz tego po wpisaniu hasła "google in 1998" wyświetla się strona z 20 najpopularniejszymi doodlami, czyli zmianami w logu wprowadzanymi z okazji świąt, rocznic i wydarzeń. Pierwsze z nich pojawiło się już trzy dni po otwarciu wyszukiwarki. Nawiązywało do loga Burning Man Festival, na którym przebywali tego dnia właściciele firmy.

Odkrywaj z Google

Plany Google na kolejne lata? Najważniejsze będzie rozwijanie mechanizmów opartych na sztucznej inteligencji, a co za tym idzie doskonalenie wyszukiwania kontekstowego (w tym wyszukiwania video) oraz tworzenie jeszcze bardziej spersonalizowanych wyników.Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
To już 20 lat? Ale szybko to minęło :)
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości