Komunikacja strony z VPS

Założony przez  SnowWolf.

Witam, potrzebuję do mojego projektu skryptu (O ile w php jest jakiś napisany), który będzie mógł po kliknięciu danego guzika wykonać dane polecenie na serwerze VPS.
Z góry dodam, że na moich serwerach VPS używam Debiana 8 - 64b.

Przyjmijmy, że tworzę hosting (Nie, to nie będzie hosting, ale żeby każdy zrozumiał).
Przykładowo po kliknięciu guzika "Restart" wysyłana jest do serwera komenda "Reboot".

Jeżeli ktoś zna jakiś skrypt, który może mi pomóc w automatyzacji to prosiłbym o kontakt.
Z góry dzięki
W PHP masz funkcję exec, którą możesz wykorzystać. Możesz po prostu formularz zrobić, gdzie do kodu dodasz exec('reboot');. Zakładam tutaj jednak, że masz stronę na VPS do którego chcesz się odnieść.
Jeśli tak nie jest, to zapewe byś musiał postawić jakiś serwer i nasłuchiwać. Inne proste rozwiązanie (weź pod uwagę, że to wydaję się być trochę overkillem) to po kliknięciu przycisku na stronie zmieniasz wartość w bazie danych. Na serwerze robisz crona, który to sprawdza co 10 minut i tyle. Jeśli zwróci true to zmień na false i wykonaj polecenie.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Wygląda to tak, że mam hosting www oraz parę serwerów VPS. Nie chcę mieć strony na VPS, ponieważ tylko będę je obciążal a potrzebuje jak największej mocy oraz zasobow.

Takze moje pytanie.. Czy jest jakiś gotowy skrypt pod taką sytuację?
Nie znam żadnych gotowych rozwiązać łatwych do rozbudowy/modyfikacji.
Można byłoby to zrobić za pomocą SSH, tylko musisz uważać na to bo można zrobić sobie krzywdę przy nieodpowiednim zabezpieczeniu tego.
Z poziomu php łączysz się z danym serwerem za pomocą SSH http://www.php.net/manual/en/book.ssh2.php (sprawdź czy masz zainstalowane pakiety które są potrzebne/doinstaluj http://www.php.net/manual/en/ssh2.instal...php#119708) i wykonujesz co chcesz.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości