Głośniki a komputer

Założony przez  Michał Wajrak.

W tym wypadku rzeczywiscie, ta karta dzwiekowa bedzie dobra :)

https://www.olx.pl/oferta/karta-dzwiekow...aZiDN.html

Tu masz jeszcze dobra i tania
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Na OLX jest jakaś gwarancja bezpieczeństwa zakupu?
@"Winchester" wiele razy kupiłem rzeczy z OLX i nigdy nie miałem z problemu z doręczeniem towaru itp.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna.
Okej, dzięki za pomoc.
(16.12.2016, 10:11)CoJestXdd napisał(a): W tym wypadku rzeczywiscie, ta karta dzwiekowa bedzie dobra :)

https://www.olx.pl/oferta/karta-dzwiekow...aZiDN.html

Tu masz jeszcze dobra i tania

On nie ma na płycie głównej PCI, więc dlaczego z pełną świadomością proponujesz produkt, który u niego nie będzie działał?

W grę wchodzi jedynie PCI-E, w wersji najkrótszej, czyli x1.
Wrrr.. sklep jednak nie ma karty którą chciałem.

Macie jeszcze jakieś propozycje?
- do 80zł
- PCI Ekspress x1.
https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-m...lsrc=aw.ds

Ciężko jest cokolwiek znaleźć, bo pod PCI-E jeśli chodzi o karty dźwiękowe, to są akcesoria typu "exclusive", dla entuzjastów.
Zaś niszowych podzespołów pod złącza x1 (wyjątkiem są karty Wifi) się po prostu nie produkuje, bo nie ma popytu.

Tak w ogóle, to kupowałeś gdzieś ten komputer w całości, czy ktoś Ci go składał?

Masz płytę główną w wersji "wykastrowany", czyli coś, czego ja bym nawet nie chciał za darmo dotknąć. :P
A sens istnienia płyt głównych w formacie mATX... nie ma sensu.
Ehhh, jak ja lubię czytać wypociny takich "znafców" - sorry Sepowaty, będziesz znów płakał, że ktoś Cię nie lubi czy coś, ale sam sobie winny jesteś gdy piszesz takie kompletne bzdury :)
mATX jak najbardziej ma sens. Nie każdy potrzebuje i/lub ma miejsce trzymać obudowę w pełnym formacie ATX, nie każdy potrzebuje mieć w komputerze np. 4 dyski + 2 napędy + 2x GPU i coś tam jeszcze... a wiele z płyt w formacie mATX i partych na nieco lżejszych chipsetach (w przypadku intela serie H zamiast Z) jest wyposażonych bardzo dobrze. Nie wiem po co ocena całej grupy na podstawie bardzo budżetowego modelu jaki posiada Winchester.

Może należysz do grupy osób, które kombinują... i radziłbyś, wciskałbyś np. kupno Z97 w wersji ATX + procka z serii K. Tylko... po co? To ogromny skok kosztów, a jednak większość użytkowników kompletnie tego nie potrzebuje / nie wykorzysta. Większość procesorów intela dostępnych na rynku nie pozwala na overclocking, więc inwestowanie w nie-wiadomo-jakie mobo zupełnie mija się z celem, jest przepłacaniem. Tymczasem, można zbudować bardzo wydajny, energooszczędny i niekoniecznie drogi zestaw obejmujący tańszą płytę (czy ATX czy mATX to już sprawa drugorzędna i rozbija się bardziej o wybór obudowy) i zablokowanego i5.

Z tym pisaniem że za darmo byś nie chciał dotknąć to już natomiast pokazujesz "wyżyny" kultury osobistej... sorry, ale jakby Ci ktoś dawał taką płytę za friko, to byś brał. Chyba, że śpisz na pieniądzach / nie pracujesz i dostajesz pieniądze od kogoś = nie znasz ich wartości i stąd wynika Twój godny pożałowania ton... Nie wnikam jakie są powody, nie chcę odpowiedzi, tylko zachęcam do przemyślenia 2x czegoś, zanim się to coś napisze... bo teraz marudząc na to, co ma Winchester mu w tym nie pomagasz.

@"Winchester" pisałeś, że niczego takiego nie masz (panel). A instalowałeś sterowniki Realteka?
Najnowszą wersję możesz znaleźć tutaj:
http://www.realtek.com.tw/downloads/down...Down=false
lub nieco starszą na stronie producenta płyty:
https://pl.msi.com/Motherboard/support/H...t_download

Polecam zainstalować je najpierw i zobaczyć, co oferuje panel.

Jeśli chcesz kupić kartę, to tylko używki w tej cenie... ale za to możesz nabyć już coś baaardzo dobrego np:
http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-pci...92339.html
http://allegro.pl/creative-sound-blaster...30059.html
Cytat:mATX jak najbardziej ma sens. Nie każdy potrzebuje i/lub ma miejsce trzymać obudowę w pełnym formacie ATX, nie każdy potrzebuje mieć w komputerze np. 4 dyski + 2 napędy + 2x GPU i coś tam jeszcze... a wiele z płyt w formacie mATX i partych na nieco lżejszych chipsetach (w przypadku intela serie H zamiast Z) jest wyposażonych bardzo dobrze. Nie wiem po co ocena całej grupy na podstawie bardzo budżetowego modelu jaki posiada Winchester.

Nie, nie ma sensu.

mATX są zazwyczaj wykastrowane i ciągle są z nimi problemy. Nie ma możliwości ich rozbudowania (tak jak w przypadku Winchestera) o dodatkowe podzespoły, takie jak złącza FireWire, kartę dźwiękową, czy chociażby o kartę Wifi. Można wybrać tylko 1 opcję, przez co trzeba wybierać, co jest Nam bardziej potrzebne.

Zamiast tego polecam kupić pełno formatową płytę główną, przy której nie ma problemów z dostępnością do złączy PCI-E / PCI.

Cytat:Może należysz do grupy osób, które kombinują... i radziłbyś, wciskałbyś np. kupno Z97 w wersji ATX + procka z serii K

Nie należę, bo nie jestem entuzjastą. Komputer ma być dobry, funkcjonalny i ma mieć możliwość dodania modułów, które potencjalnie daną osobę mogą interesować. Nie ma sensu ograniczać się tylko przez to, że jest jakaś durna moda na "mATXy".

Wiesz, że większość mATX siedzi w pełnej obudowie? ;)

Cytat:Z tym pisaniem że za darmo byś nie chciał dotknąć to już natomiast pokazujesz "wyżyny" kultury osobistej... sorry, ale jakby Ci ktoś dawał taką płytę za friko, to byś brał. Chyba, że śpisz na pieniądzach / nie pracujesz i dostajesz pieniądze od kogoś = nie znasz ich wartości i stąd wynika Twój godny pożałowania ton... Nie wnikam jakie są powody, nie chcę odpowiedzi, tylko zachęcam do przemyślenia 2x czegoś, zanim się to coś napisze... bo teraz marudząc na to, co ma Winchester mu w tym nie pomagasz.

Brałbym, czy nie brałbym... Jeśli napisałem, że NIE chciałbym płyty mATX, to znaczy, że jeśli bym takową od kogoś dostał, to po prostu sprzedałbym komuś innemu za okazjonalną cenę, bo dla mnie nie ma to żadnej wartości. Zanim zaczniesz się wymądrzać, to spójrz na to, że inni również mają subiektywną ocenę na dany przedmiot.

No i na koniec - nie powinno Cię to w ogóle interesować, czy jestem osobą pracującą, uczącą się czy siedzącą na bezrobociu.
I nad niczym nie będę się zastanawiać, bo jeśli coś powiedziałem / napisałem / przysiągłem / obiecałem, to znaczy, że swoją wypowiedź już przemyślałem i tak ma być.

A używki, które @Łukasz Tkacz wrzucił są dobre.
(18.12.2016, 19:14)Sepowaty napisał(a): mATX są zazwyczaj wykastrowane i ciągle są z nimi problemy. Nie ma możliwości ich rozbudowania (tak jak w przypadku Winchestera) o dodatkowe podzespoły, takie jak złącza FireWire, kartę dźwiękową, czy chociażby o kartę Wifi. Można wybrać tylko 1 opcję, przez co trzeba wybierać, co jest Nam bardziej potrzebne.

Nieprawda. Przykład z brzegu:
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-...35-640736/

Proszę pokaż mi powody tych rzekomych kłopotów z mATX czy ich wykrastrowania - tylko konkrety, a nie ogólniki.
Podobnie jak nie napisałeś nic konkretnego w kwestii tego rozbudowania o dodatkowe podzespoły - wiele rzeczy jest na USB i wtedy typ płyty i ilość złącz wewnętrznych nie ma żadnego znaczenia.

(18.12.2016, 19:14)Sepowaty napisał(a): Wiesz, że większość mATX siedzi w pełnej obudowie?

Ponownie - dowód, bo póki co go nie ma.
I nie widziałem żadnej mody na "mATX". Widzę natomiast modę na umierające PC-ty, co widać po sprzedaży komponentów czy wynikach firm zaangażowanych w ten rynek. To jest fakt, że teraz ludzie wolą coś mniejszego lub mobilnego... może wykreowano taką mode, a może większość wcale nie potrzebuje miliarda potencjalnych, ale niewykorzystywanych możliwości - nie wiem, jakiś powód jednak jest.
http://www.gartner.com/newsroom/id/3474218

I ja się nie wymądrzam.
Po prostu piszesz jak dzieciak i to nie tylko w tym temacie, ale w ogóle ostatnio na forum - pretensjonalnie, bez podawania argumentów i szkalując ludzi publicznie. Widzę coś takiego i nie mam zamiaru zaakceptować. Dlatego raz jeszcze napiszę Ci - zastanów się jak coś napiszesz i jak wyrażasz swoje myśli, bo inaczej pożegnasz się z tym forum. Czy to z własnej woli po przeczytaniu tej wiadomości, czy z mojej.
Karta zamówiona.
Mam nadzieję że nie będzie żadnych niespodzianek z używanym sprzętem.

Dziękuję Łukasz.
Karta przyjechała, wszystko działa :)
Ja mam kompa podłączonego do sprzętu audio i jestem zadowolony.
_________________
https://www.pol-langua.pl/Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości