Tablet HUAWEI - jak oceniacie?

Założony przez  DirkOne.

Witajcie, tak sobie myślę od wczoraj o zakupie tableta, niby fajna opcja, gdyż mogę brać taką technologie poza szeregi mojego domu i iść z tym np do lasu, galerii, czy korzystać z szybkich porad na temat uwodzenia  kobiet ;)

Patrzyłem ostatnio na http://allegro.pl/huawei-mediapad-10-lin...94910.html 

lub http://allegro.pl/tablet-huawei-mediapad...37158.html

Do jakich celów bym go używał? bo pewnie nasuwają się parametry? głównie, pisanie, np na moim blogu, czy projektowanie/planowanie założonych celów, cele biznesowe i troszkę rozrywkowe, tylko tyle, że raczej bym na nim nie grał, korzystał z internetu. Inwestuje swój czas i pieniądze w samorozwój, więc tak jak większość moich znajomych, nie przepadam za grami, oglądaniem czegoś mało interesującego na youtube, tablet bym też wykorzystywał np do pisania notatek na różnych spotkaniach w których brałbym załóżmy udział itd.

Co sądzicie, lub co byście polecili? cenowo nie wiem, 300/350 zł/ nie wiem czy jest sens kupowania czegoś wyżej pod kątem finansowym.

Pewnie telefon się bardziej opłaca, aczkolwiek mam abonament i umowa jest jeszcze pół roku, po co mi  drugi telefon lub drugi sprzęt na raty, skoro tworzy się nowy dług i brak możliwości zmiany sprzętu przez umowę ;)
W przypadku tego drugiego tabletu to ja się zastanawiam jak on chodzi na tym 1MB pamięci RAM :lol: Myślę, że na twoje potrzeby lepszy będzie tablet z trochę większym ekranem bo będzie mniej męczył. No i ma lepsze parametry ;)
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Eeeeej, mało coś tych odpowiedzi :D
Ogólnie powiem Ci, że sprzęt Huawei to dobry wybór, mam już ponad 6letni telefon ich marki i nie mogę narzekać, trzyma tyle samo co na początku, nie szwankuje, dobrze spełnia swoją funkcję :) Wybierz ten większy model nie będzie tak męczył twoich oczu.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Ja bym nie brał. Jeżeli chcesz pisać (o tym za chwilę) czy czytać, to lepsza będzie większa rozdzielczość - HD na 10" to już nieco słaba wartość, fonty nie są zbyt ostre i mało to wygodne. Poza tym, wspominasz o spotkaniach, a więc miałby być mobilny... 10" i więcej to już nieco mało mobilny sprzęt. Celowałbym na Twoim miejscu w coś na poziomie 8-9", na pewno lepiej się w takim zastosowaniu sprawdzi.

Sama funkcja... ja osobiście jakoś nie widzę tabletu w formie tworzenia treści. Mam Nexusa 9 i owszem, spisuje się świetnie jako kanapowy sprzęt do konsumpcji treści, ale do jej tworzenia tj. pisania czegoś, tworzenia notatek (np. OneNote) itp. to już nie bardzo. Bardzo fajnie sprawdza się natomiast jako narzędzie do aplikacji uczących np. szybkiego czytania czy językowych (Memrise, Duolingo itp.). Moim zdaniem warto się zastanowić, czy serio cokolwiek będziesz na nim tworzył. W 99% przypadków lepszy będzie 13"+ lap z klawiaturą.
Chyba, że niech wybierze urządzenie konwertowalne czyli mogące pracować i jako tablet i jako laptop? Tak gdy będzie potrzebował coś pisać będzie miał wygodną klawiaturę a w przypadku wyjścia ze sprzętem odczepi ekran i będzie mieć tablet.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Dziękuję :) To na obecną chwilę nie mam co wybierać, bo cenowo też wyżej wychodzą owe modele. Musiałbym wyskoczyć z ceną nawet 1000 zł lub lepiej ;)Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości