Jak zmniejszać rozmiar zdjęć - załączników

Założony przez  Patrycja000.

Dzień dobry,
Potrzebuje dowiedzieć się jak zrobić bądź czego użyć by móc Na forach wrzucać np 15 mb zdjecie. Istnieje jakiś modol który sam by mniejsza objetosc zdjęć ?
myCreedo napisał 01.07.2016, 20:48:
Witaj na naszym forum :D
Staraj się na przyszłość pisać tematy, w odpowiednich działach i skracać sam temat do paru słów ;)
Wnioskując po wypowiedzi, swojego forum nie posiadasz, tylko pytasz ogólnie. Istnieją narzędzia do automatycznej kompresji załączników, nawet jest to chyba opcja wbudowana w MyBB. Jednakże, taki plugin musi dodać administrator do forum, a Ty, bez takich uprawnień raczej nic nie zdziałasz.

Opcją dla Ciebie jest użycie jakiegoś zewnętrznego programu do kompresji np PhotoFiltre, albo jakiegokolwiek programu graficznego (Gimp, Photoshop) gdzie wystarczy zmniejszyć rozdzielczość by zmniejszyć wagę zdjęcia.
„Lecz biorę całą odpowiedzialność na siebie. Być może się pomyliłem. Ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką.”
jestem administratorem tego forum

ponawiam wiec pytanie

prosze o instrukcje jak to zrobic moge.

(01.07.2016, 20:54)myCreedo napisał(a): Wnioskując po wypowiedzi, swojego forum nie posiadasz, tylko pytasz ogólnie. Istnieją narzędzia do automatycznej kompresji załączników, nawet jest to chyba opcja wbudowana w MyBB. Jednakże, taki plugin musi dodać administrator do forum, a Ty, bez takich uprawnień raczej nic nie zdziałasz.

Opcją dla Ciebie jest użycie jakiegoś zewnętrznego programu do kompresji np PhotoFiltre, albo jakiegokolwiek programu graficznego (Gimp, Photoshop) gdzie wystarczy zmniejszyć rozdzielczość by zmniejszyć wagę zdjęcia. Mam admina na jednym forum . Proszę o instrukcję jak to zrobic
Ja otwieram plik w programie do edycji zdjęć i zmniejszam dpi i rozmiar zdjęcia lub jeśli jest taka opcja zapisuję zdjęcie w większej kompresji.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości