Tworzenie pluginu

Założony przez  ChwTomasz.

Cześć!
Przestudiowałem podstawy tworzenia pluginów dla MyBB, no właśnie - podstawy. Jedyne co umiem na ten moment zrobić to funkcje instalacji, usuwania, oraz dane podstawowe o pluginie (autor, wersja etc).
No i jestem w kropce (oczywiście nie tej nad i :D), przykładowo, gdy chcę coś dodać do zakładki /showteam.php, przyjmijmy, że chcę dodać kolejną kolumnę w tabeli "Zadanie", oczywiście wchodzę na stronę z hookami MyBB i znajduje trzy hooki:
  • showteam_start 22
  • showteam_user 171
  • showteam_end 201
I pod który hook mam podpiąć dorabianie kolumny? No właśnie i to jest jeden z moich problemów, jeżeli byłby ktoś w stanie to mi wytłumaczyć, byłbym wdzięczny. :)
Otwórz plik showteam.php i jeśli dobrze znasz PHP to powinieneś zauważyć, że tylko drugi hook wchodzi w grę, bo jak sama jego nazwa wskazuje wykonuje się w pętli dla każdego użytkownika.
W taki sposób - okej, spróbuję. Dam znać co uda mi się wyskrobać. :)

Dobra, nadal widzę to jak przez mgłę. Jestem w plku showteam, znalazłem kod, w którym wypisuje użytkowników. A co jeżeli hook ma zmieniać template?

W sumie mógłbym to zrobić "statycznie", pozmieniać kod i szablony - ale to chyba nie najlepsze wyjście, tym bardziej, że pewnie bardziej czasochłonne.
Hooki nie powinny zmieniać szablonów, robisz to podczas (de)aktywacji. W hookach tylko przypisujesz coś do zmiennych.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości