Jak oznaczać tematy jako rozwiązane

Założony przez  Daniel Praźmo.

"Jak oznaczyć tematy jako rozwiązane?"


Jak wiadomo, od dawna gości u nas funkcja oznaczania postów jako pomocnych. Jednak nie dodaliśmy jej bez powodu. Ma ona ułatwiać naszym użytkownikom poruszanie się po serwisie i skuteczne odnajdywanie rozwiązań ich problemów związanych z MyBB.

Jak to niby ma pomagać i w jaki sposób z tego korzystać? – o tym będzie właśnie ten mini-poradnik.


Jak działa funkcja oznaczania?

Daje ona możliwość oznaczania danego zagadnienia jako rozwiązane oraz posta / posty z najlepszym rozwiązaniem danego problemu.
Tematy, które są oznaczone jako rozwiązanie, mają przy nazwie:
     

Jeśli użytkownik w danym temacie oznaczył post jako nalepszą odpowiedź, będzie ona podświetlona dodatkowym kolorem:

   

Gdy jednak się pomylimy, bo każdemu czasem się zdarza, możemy odznaczyć najlepszą odpowiedź czerwoną gwiazdką ;)

Mam problem. W jaki sposób mogę znaleźć rozwiązanie?

Cóż, na początek dobrym pomysłem byłoby użycie opcji [Obrazek: search.gif] Szukaj. Wpisujemy interesujące nas słowo i naszym oczom ukazuje się lista wyników. Teraz wystarczy rozejrzeć się po tematach. Możemy również otworzyć konkretny dział forum i w nim użyć wyszukiwarki. Pozwoli nam to na przeglądanie konkretnych rodzai tematów, wraz z ich wszystkimi tagami. Dzięki temu łatwo możemy zaobserwować, który temat został już rozwiązany, a który nie:

   

Prawda, że o wiele łatwiej jest w ten sposób znaleźć odpowiedź na wasze pytanie?
Teraz wystarczy wejść do danego wątku i jeśli autor oznaczył jakiś post jako najlepsze rozwiązanie, zobaczymy taką piękną belkę z przyciskami, których kliknięcie przeniesie nas bezpośrednio do tego postu:

   


Nie udało mi się znaleźć rozwiązania

W takim razie załóż nowy wątek w odpowiednim dziale i poczekaj na pomoc. Gdy już ją otrzymasz, nie zapomnij oznaczyć problemu jako rozwiązany i wybrać najlepszą odpowiedź, aby ułatwić poszukiwania innym! Robi się to, klikając odpowiednią opcję przy poście:

   

Temat sam oznaczy się jako rozwiązany.


Cóż, mam nadzieję, że to w jakimś stopniu ułatwi wam korzystanie z funkcji oznaczania postów na naszym forum.Przycisk promujący akcje:

[best
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
@aktualizacja
„Lecz biorę całą odpowiedzialność na siebie. Być może się pomyliłem. Ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką.”Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości