Webboard

Pełna wersja: Polskie silniki forów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

legend

Na pierwszy ogień pójdzie callisto
Strona Domowa :
http://www.unisolutions.pl/


Można go pobrać stąd : http://www.unisolutions.pl/index.php?act...achment=84


uniBoard skrypt który może równać się z MyBB - w trakcie produkcji


Galeria uniBoard http://rpiton.com/_work/uniboard/

Musimy promować polskie projekty, chociaż dlatego ze nie są tak częste jak zagranicą . Callisto może ustępuje innym darmowym skryptom , ale uniBoard może okazać się ciekawa alternatywą dla innych skryptów. co ciekawe tworzy go jedna osoba.


Pod moim postem piszcie dalej o polskich projektach
Do MyBB do mu jeszcze daleko. Nie widziałem co prawda jeszcze jak stoi z obciążeniem bo chyba żadnego dużego forum na nim nie ma.
Panel fakt, rozbudowany ale... W panelu ustawia się coś raz a dobrze i nie zmienia, więc największy argument callisto tj. super rozbudowany panel jak dla mnie jest śmieszny. W sumie stylizowane na IPB, społeczność mała, modów mało, style n/c, jakoś nie widzę też aby było zbyt przyjazne dla wyszukiwarek.
Jeśli wyjdzie uniboard na pewno przetestuje ale nie spodziewam się że czymś mnie zaskoczy.
Stylów może i mało ale standardowo wygląda znacznie lepiej niż mybb.
Uniboard świetnie się zapowiada i mam nadzieje że będzie porządnie zrobionym skryptem i nie jednego zaskoczy swoją wydajnością, funkcjonalnością i oczywiście bezpieczeństwem!
No nie powiedział bym, wygląd jest bo bólu kanciasty i przypomina najstarsze IPB.
No ale przynajmniej coś mamy :)
Już od dawien dawna zapowiadają v2, ale jakoś jej nie widać.
Licencja GPL, szybki rozwoj, i mnogosc funkcji jest na plus.
Na minus mozna zaliczyc wydajnosc, i nie wiem jak jest ze skalowalnoscia.

legend

Jak to nic rzucie okiem na www.uniboard.pl jeszcze beta, niema for , ale już widać potencjał skryptu,
gdzie ty tu widzisz potencjał?

legend

To nawet beta nie jest, niemożna tego na razie oceniać, na betę musimy poczekać do końca roku wtedy powinniśmy zacząć oceny, na razie świetnie się zapowiada funkcje jak z IP.B poczekamy , zobaczymy
No więc nie rozumiem gdzie widzisz potencjał skryptu.
A prawda jest taka że nie ma on przyszłości, mając 1 programistę który traktuje projekt jako nauke...
(24.03.2010, 19:01)wujas napisał(a): [ -> ]No więc nie rozumiem gdzie widzisz potencjał skryptu.
A prawda jest taka że nie ma on przyszłości, mając 1 programistę który traktuje projekt jako nauke...

1 programista = 1 wizja = mniej problemów z wdrażaniem itp.
Co prawda mniej rąk do pracy, ale za to efekty mogą być naprawdę wysokiej jakości.

Jak dla mnie, to ten skrypt może być prawdziwym hitem - możliwości i intuicyjność z IPB zupełnie za darmo... :) Pożyjemy - zobaczymy.
To nic złego, że ktos sam projektuje, tak jak kolega wyżej wspomniał ma to swoje plusy.
A jeśli ktoś chce ciekawych nowych wdrożeń, pomysłów to wystarczy ściągnać nowe wersji czy to phpBB/3 czy to IPB i analizować ich rozwiązania.

Jak chłopak ma czas i chęci a do tego odrobine zdolności to może sam sporo stworzyć.

Poza tym nie wiem czy może ktoś z was pamięta w swoim czsie "huczny" projekt OPB - pracowało nad nim kilkunastu programistów i co z tego wyszło? Brak czasu jednego programisty, drugiego a trzyci bał się sam co kolwiek wdrażać i tak nic konkretnego nie powstało (no może poza OPT - ale to nie forum). A tu kolega sam się zabrał i stworzył wg mnie kwał dobrej roboty.
Przepraszam, że odświeżam, ale swego czasu prowadziłem forum na tym skrypcie (istnieje dalej) i przy bodajże 700 użytkownikach skrypt generował 15 % obciążenia procesora, gdzie przemo generuje średnio 7% z kilkoma modyfikacjami.

Uważam, że skrypt na razie nie jest wart uwagi ze względu na jego wymagania. Być może UniBoard (skrypt tego samego twórcy) będzie lżejszym skryptem.

Pozdrawiam.

legend

Rozwój Uniboard idzie w dobrym kierunku, zanim wyjdzie finalna wersja trochę minie ( tylko jedna osoba go tworzy )
UniBoard testować można na: http://uniboard.pl/
Stron: 1 2 3