Webboard

Pełna wersja: Jak długo google indeksuje zmiany na stronie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, wczoraj dodałem sztywne meta description do mojego forum i jestem ciekawy kiedy google to zaindeksuję? - Czytałem, że może to potrwać do kilku dni, ale jak miałem 3 lata temu forum na MyBB to pamiętam, że trwało to o wiele krócej..

Jak jest teraz i czy można to jakoś przyśpieszyć?
A forum masz podpięte pod GSC? Jak tak, to można wymusić odwiedziny.
(26.04.2019, 21:48)b360 napisał(a): [ -> ]A forum masz podpięte pod GSC? Jak tak, to można wymusić odwiedziny.

Mam podpięte. Chodzi o opcję "Sprawdzenie Adresu URL"? - Jeszcze tak apropo tego GSC. Ile czasu trzeba czekać, aż w końcu pojawią mi się tam wszystkie statystyki. GSC podpiąłem z 4-5 dni temu.
Wszystko zależy od tego jak dobrze masz podlinkowane forum, czasami zmiany są widoczne w kilka godzin. W innych przypadkach trzeba czekać kilka dni zanim google bot odwiedzi Twoją stronę, jeśli nie chcesz czekać zgłoś zmiany w GSC to znacznie przyśpieszy indeksacje.
A najdłużej ile trzeba czekać?
Ja czekałem prawie 2 tygodnie. Różnie z tym bywa. Czasami kilka dni, czasami przeciągnie się do tygodnia. Trzeba być cierpliwym.....

Poza tym działania reklamowe powinny być prowadzone nie tylko na stronie, dobrze jest działać w mediach społecznościowych bo w dzisiejszych czasach ma to duże znaczenie. Praktycznie każdy obecnie ma konto na jednym z serwisów społecznościowych. Pisze tutaj na przykład o facebooku, instagramie itp. Aby profil zdobywał zasięgi i rzeczywiśćie pełnił funkcję reklamową trzeba dodawać informacje regularnie, dobrej jakości jak również przyciągać nowościami czy różnego rodzaju promocjami.
ostatnio niestety z indeksowaniem to różnie bywa, zależy od linków i indywidualnej treści na stronie, najlepiej zainstalować prosty skrypt php co powiadamia lub zapisuje do bazy wizyty googlebota, wtedy zobaczysz jak często robot google zagląda na Twoją stronę