Webboard

Pełna wersja: Przejście na nową wersje mybb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam bodajże starą wersje mybb ([b]Wersja MyBB
1.6.2)
[/b]

Jak zaktualizować na nowa ?
Klikając sprawdz czy masz nowa wersje wyskakuje

"[b]Wystąpiły następujące problemy:
[/b]
  • There was a problem communicating with the version server. Please try again in a few minutes."



  • A jak pobrałem ze strony pliki aktualizacyjne to forum nie startowało
Masz dużo tematów, użytkowników? Jak nie to polecam na nowo wgrać aktualną wersję. A Nie bawić z aktualizacja
czyli zastapic istniejace pliki nowa wersja ?
(10.07.2018, 09:34)jary21 napisał(a): [ -> ]czyli zastapic istniejace pliki nowa wersja ?

Tak. Jak forum dopiero powstaje to usuń wszystkie pliki i tabele z bazy i wgraj od nowa najnowsza wersję.
czyli mam usunac wszystko tak?
korzystalem z autoinstalatora mybb na AZ i jak cos kojarze to jak wrzucilem pliki do glownego katalogu to instalacja nie startowala, ale niedługo zobacze
skopiowałem pliki na ftp, zastapiłem i wyskakuje "

Warning [2] require_once(/var/www/vhosts/32/127576/webspace/siteapps/MyBB-78919/htdocs/inc/db_base.php): failed to open stream: No such file or directory - Line: 113 - File: inc/init.php PHP 5.5.38 (Linux)
File Line Function
/inc/init.php 113 errorHandler->error
/inc/init.php 113 require_once
/global.php 18 require_once
/index.php 18 require_once

adres policjaforum.pl

acha utrorzyłem plik lock bo na poczatku wyskakiwał ze nie ma pliku lock czy cos takiego
Usunąłeś wszystkie stare pliki? Wgrałeś wszystkie nowe z zachowaniem hierarchii? Błąd wskazuje na to, że nie ma pliku inc/init.php
Usunąłeś wszystko z bazy danych?

Plik lock uniemożliwia ponowne zainstalowanie MyBB jeśli już zostało zainstalowane i generuje on się automatycznie, więc nie ma potrzeby go tworzyć, zwłaszcza przed pierwszą instalacją
nie usuwałem plików tylko zastępowałem nowszymi (nowa wersja)
bazy danych nie usuwałem