Webboard

Pełna wersja: Modal box
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Adres forum:
www.citiesskylines.pl

Wersja silnika:
1.8.15


Opis problemu:
Pomimo podmiany Modal start i modal end dalej coś jest nie tak.
Otóż modal box nie ważne co by się nie działo wyświetla się u góry strony, i o ile ten od logowania kliknie się na górze "zaloguj" to wszystko wyświetli się dobrze to o ile zjedzie się niżej i z paska menu wybierze się zaloguj to pół modala utnie.

Z dawaniem reputacji jest jeszcze gorzej, otóż jeżeli da się punkcik reputacji w jakimś poście na dole strony to modal i tak pojawi się na samej górze przez co można go nie zauważyć i pomyśleć że coś nie działa albo trzeba scrollować na samą górę.

Porównując szablony default z moim brakuje mi przed całym modalem czegoś takiego
Kod:
<div class="jquery-modal blocker current" style="opacity: 1;"><div class="modal" style="opacity: 1;">

Jednak nie jestem wstanie znaleźć szablonu z tym modalem albo miejsca w którym bym mógł to dodać. Z góry dzięki za pomoc
Bym się nie zastanowił czy to czasami nie jest kolizja pluginu na modale tego co ma mybb i tego z bootstrapa. Pamiętam, że u siebie miałem problem z modalami. Rozwiązałem to w ten sposób, że usunąłem każdemu modalowi (który był ładowany dynamicznie, tak jak np. ten od reputacji lub raportów) klasę modal i zastąpiłem ją modal-styling. Dzięki temu js nie łapał tego, a przez dopisanie styli do klasy modal-styling miałem zachowany pełny wygląd.
Tzn. mam w header_welcomeblock_guest zmienić modal na modal-styling? Jeżeli tak to nic to nie daje a tylko pogorsza. W każdym razie nie mam nawet tego zaciemnienia tła co jest na domyślnym stylu (który również jest na forum i na nim wszystko działa więc to chyba nie wina jakichś pluginów tylko właśnie stylu)

Tak żeby zobrazować o co mi chodzi:
[attachment=13619]
[attachment=13620]

I jeszcze jedna rzecz, wysuwane menu. Im niżej strony zjedziemy tym niżej to menu się otwiera. Jakbyśmy spróbowali je otworzyć na samym dole strony to walnie "top: >3000px;" xD
[attachment=13623]
EDIT już nawet nie wiem który xD

Jeżeli tą część kodu headerinclude dam w komentarz:
Kod:
<!--<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/popper.js/1.12.9/umd/popper.min.js"></script>
<script src="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.0.0-beta.2/js/bootstrap.min.js"></script>
<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/jquery-cookie/1.4.1/jquery.cookie.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{$mybb->asset_url}/jscripts/everest.js"></script>-->
to nagle wszystko działa. To teraz pytanie, co gdzie jak i z czym się gryzie oraz jak to naprawić?
(16.04.2018, 20:01)szymex71 napisał(a): [ -> ]Tzn. mam w header_welcomeblock_guest zmienić modal na modal-styling? Jeżeli
Nie, nie. Teraz widzę, że używasz sam js bootstrapa. Do tego musiałbyś używać całkiem ich modali i skompilować sobie pliki źródłowe ze stylowaniem dla modal-styling.

Ok, pomyślałem i sobie przypomniałem. Tak, to kolizja z bootstrapem. Co do reputacji się nie wypowiem bo nie dałeś konta testowego i pamiętam ile się z tym męczyłem u siebie. Mogę ci radzić jedynie to co ja zrobiłem i napisałem wyżej. Ewentualnie zmień wszystkie klasy modal na coś innego. Jeszcze prościej - edytuj pliki źródłowe bootstrapa i wywal modale jeśli ich nie używasz nigdzie.
Dodaj to na sam dół szablonu header_welcomeblock_guest:
Kod:
$("#quickSignin").appendTo("body");
Nie wiem co mialo dać to ostatnie ale nie dało nic w każdym razie ;)

Konto testowe:
L:test12
H:test123

Pokierujesz mnie bardziej co i jak?
A gdzie to dodałeś? Bo nigdzie nie widzę. Dodaj to pod:
Kod:
$("#quick_login input[name='url']").val($(location).attr('href'));
Dodałem, ale nic nie robiło to usunąłem.
Teraz na dole header_welcomeblock_guest mam coś takiego:
<script>
$("#quickSignin").appendTo("body");
</script>
<script>
$("#quick_login input[name='url']").val($(location).attr('href'));
</script>
o to chodziło?

Zacznijmy w ogóle od tego, co ten kod ma robić, bo problem jest z modalami kolidującymi z bootstrapem ;)
(16.04.2018, 21:11)szymex71 napisał(a): [ -> ]Zacznijmy w ogóle od tego, co ten kod ma robić
Przenieść to id prosto do body, u mnie to podziałało i zaczęło renderować poprawnie. Nie wiem czemu u ciebie nie chce, pewnie coś innego jeszcze mu przeszkadza. Najprościej będzie skompilować swojego bootstrapa bez modali (lub zmień im klasę). Podesłałbym gotowca, ale nie jestem obecnie na linuxie i nie mam jak tego zrobić za bardzo, mogę jutro wysłać. Btw bootstrapa możesz spokojnie ładować na samym dole strony. Nawet jest to zalecane.
Na samym dole ale której strony? Jeżeli będziesz mógł to wyślij jutro tego gotowca, będę wdzięczny :)

Odwróćmy to może w drugą stronę, do czego ten bootstrap jest w ogóle potrzebny żeby go ładować w headerinclude? xD Bo wiem że jest na pewno potrzebny do zakładek w profilu, ale tam i tak jest ładowana jego starsza wersja, ale czy jest potrzebny do czegoś jeszcze to w sumie nie wiem. Po jego usunięciu z headerinclude na pierwszy rzut oka wszystko działa ale nie zgłębiałem jeszcze każdego zakamarka forum ;)
MyBB go domyślnie nie potrzebuje, więc możesz usunąć go spokojnie jeśli nie używasz jego funkcji. Zakładki najlepiej przepisać, bo zaciąganie całego bootstrapa do samych zakładek w profilu jest średnie. Jeśli koniecznie go tam chcesz to ładuj tylko w szablonie member_profile. No i nigdy dwóch wersji, tylko jednej.
Właśnie tak robię, bootstrapa mam teraz tylko w member profile i zobaczymy czy wszystko będzie działać.
W każdym razie, dzięki za pomoc :)