Webboard

Pełna wersja: Template Editor
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, po zainstalowaniu Template Editora wyrzuca mi błąd przy wyborze stylu do edycji.

Kod PHP:
MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1055 Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'forum.mybb_templates.tid' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by
Query:
SELECT tidtitle FROM mybb_templates WHERE sid "12" OR sid = -2 GROUP BY title ORDER BY version DESC 
Problem leży w konfiguracji twojej instalacji mysql.
https://stackoverflow.com/questions/4188...column-inc
(22.10.2017, 19:33)Divir napisał(a): [ -> ]Problem leży w konfiguracji twojej instalacji mysql.
https://stackoverflow.com/questions/4188...column-inc
A czy możesz mi tak po polsku wytłumaczyć, ponieważ troche zielony jestem.

Dokładniej chodzi mi o to, jakbyś mógł krok po kroku to wytłumaczyć.
Na czym masz postawione forum? Xampp, wampp, bezpośrednio mysql?
(22.10.2017, 20:22)Divir napisał(a): [ -> ]Na czym masz postawione forum? Xampp, wampp, bezpośrednio mysql?

bezpośrednio mysql, panel phpmyadmin
Odpal konsole mysql (jeśli używasz linuxa wpisz po prostu mysql w terminalu) i wklej tam:
Kod:
set global sql_mode='STRICT_TRANS_TABLES,NO_ZERO_IN_DATE,NO_ZERO_DATE,ERROR_FOR_DIVISION_BY_ZERO,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION';
Kod:
set session sql_mode='STRICT_TRANS_TABLES,NO_ZERO_IN_DATE,NO_ZERO_DATE,ERROR_FOR_DIVISION_BY_ZERO,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION';
(22.10.2017, 20:49)Divir napisał(a): [ -> ]Odpal konsole mysql (jeśli używasz linuxa wpisz po prostu mysql w terminalu) i wklej tam:
Kod:
set global sql_mode='STRICT_TRANS_TABLES,NO_ZERO_IN_DATE,NO_ZERO_DATE,ERROR_FOR_DIVISION_BY_ZERO,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION';
Kod:
set session sql_mode='STRICT_TRANS_TABLES,NO_ZERO_IN_DATE,NO_ZERO_DATE,ERROR_FOR_DIVISION_BY_ZERO,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION';
A jak mogę ten terminal odpalić?
Jakiego środowiska używasz? Najlepiej wpisz w google "how to start terminal + twoje środowisko" np. "how to start terminal gnome".