Webboard

Pełna wersja: lightAVATARS - skalowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobry,
Avatary się nie skalują i dziwnie się rozciągają w pluginie lightAVATARS, czy potrzebny jest jakiś plugin albo dodatek by użytkownik sam skalował sobie zdjęcie? Czy powinno ono skalować się samo?

[attachment=11300]
.lavatar-old img w lightavatars.css, zmień width na max-width oraz height na max-height.
Działa, tylko że zmienia się również całe okienko, a mnie chodzi po głowie to by kwadrat był nienaruszony, a zdjęcia do niego się dopasowywały, a nie na odwrót.

[attachment=11308][attachment=11309]


Gdy np na innych forach to zdjęcia wpasowują się do tego okienka.
[attachment=11310]
Poczytaj: http://stackoverflow.com/questions/30294...-container

Może coś takiego pomoże:
Kod:
width: auto;
  height : auto;
  max-height: 100%;
  max-width: 100%;

Albo object-fit?
Trochę posiedziałem nad tym tematem do którego mnie odesłałeś i powiem, że rozwiązań jest sporo, ale one chyba nie ingerują tylko w avatary, ale również w zdjęcia. I jeśli dobrze mi się wydaje to sporo rozwiązać sprowadza się do object-fit, bo jest to chyba jedyne słuszne rozwiązanie.

width: auto;
 height : auto;
 max-height: 100%;
 max-width: 100%;
[attachment=11343]
Niestety nie działa.


Trochę pobawiłem się tym object-fit i większość rozwiązań sprowadza się do ucięcia części obrazka i jest to dobre, gdyby tylko użytkownik mógł sam wybrać jakiej części chce się pozbyć.
[attachment=11344]
Ucięta łepetyna. Ogólnie jest lepiej bo zdjęcie się nie rozciąga, ale czy wygląda to estetycznie? Zdjęcia idealnie się wpasują, jeśli centralna część "obrazka" będzie w środku, ale jeśli ktoś da zdjęcie typu 100px szerokości i 200px wys to większą część góry i dołu utnie. Zdecydowanie Twoja porada z zastosowaniem object-fit pomogła, jednak jeśli będą jakieś alternatywy to jeszcze będę próbował.


Widziałem kiedyś taki edytor do zdjęć w którym użytkownik mógł sam sobie przyciąć zdjęcie. Bodajże coś takiego widziałem na IP.Board 3.3.4. Może jest taki mod albo plugin do mybb? 
[attachment=11345]
Niestety, jedyne co wymyśliłem to właśnie jest ten object-fit. Innego pomysłu jak na razie nie mam. Zostałbym przy object-fit: scale-down; i usunął border i background - efekt jaki będzie to już zapewne wiesz. Nic nie poradzę, chyba że ktoś inny może ma jakieś alternatywne rozwiązanie (?).

Odnośnie tego edytora - no niestety, MyBB takowego nie posiada, pluginu też bodajże nie ma, a wykonanie go to zapewne odpłatna praca.

Chociaż może być inne rozwiązanie, które nie jest skomplikowane w samym wykonaniu, aczkolwiek zakładam, że użytkownicy sobie z nim nie poradzą.
Możemy wykorzystać object-fit: none; i object-position: x x;, stworzyć dodatkowe pole profilu i niech użytkownicy sami sobie ustalą część wyświetlaną avatara (będzie działało tam - gdzie sami dodamy, czyli np. tylko avatary przy ostatnich postach, a nie globalnie). Ponadto nie będą mieli bezpośredniego wglądu w obecny widok tuż po zmianie.

To rozwiązanie jest moim zdaniem bardzo uciążliwe i trudne dla użytkowników (jeśli forum powstało także z myślą o użytkownikach). Można to zrobić, ułatwić, podgląd dynamiczny itd. ale to jest masa wkładu pracy, a ja nie dysponuję czasem, aby robić takie rzeczy za darmo itd., możesz komuś zlecić wykonanie tego, aczkolwiek tutaj także powstaje pytanie - "Jak już płacę, to czy nie lepiej dołożyć parę złotych i zlecić komuś wykonanie dodatku na edycję avatarów?" <- moim zdaniem - tak, lepiej).

Innym wyjściem jest ustalenie użytkownikom wymaganych wymiarów avatara, MyBB posiada opcję "maksymalnych wymiarów", a to się nie sprawdza, bo np. wpiszesz 80x80, a ktoś wrzuci obrazek o wymiarach 80x42 i też przejdzie. To też płatna opcja, aczkolwiek ręki nie dam uciąć, że może sprawdzić się w praktyce i dochodzi wersja, że także będzie uciążliwe, bo użytkownicy będą musieli sami na własną rękę skalować obrazki, komu by się chciało.

Reasumując - ja przestawiłem możliwe wyjścia, jakie wymyśliłem, nic więcej do głowy mi nie przychodzi, jeśli max-[width/height] nie spełnia oczekiwań. Wiem do czego dążysz, ale nie jestem w stanie tego rozwiązać ot tak.
Cóż spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wiadomo jak ktoś chce zrobić ciekawe forum to musi dopłacić albo do czegoś w stylu IP.Board bądź do profesjonalnej pomocy.

Forum jest tworzone dla kilku osób które chcą pograć w gry roleplay (play by forum) - wiadomo forum nie musi być skomplikowane, a tym bardziej mega rozbudowane. To już była raczej moja inicjatywa, bo całkiem spodobały mi się te edycje stylów, mało w tym zakresie umiem, ale od czegoś trzeba zacząć :)

No nic, to dziękuję za pomoc. Punk reputacji poleciał za pomoc. Oznaczam object-fit jako zadowalające rozwiązanie. Może coś jeszcze pokombinuję, może forum zniszczę albo rozwiązanie jakoś samo się nasunie.