Webboard

Pełna wersja: Pozycja avataru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobry.

Ostatnio walczę sobie z dodaniem avatarów poprzez plugin "Last poster avatar on forumdisplay and index", mimo moich heroicznych wysiłków efekty są mizerne. Próbowałem ustawiać to za pomocą tej komendy:

<div style="float:left;">
{$avatarep_lastpost['avatarep']}</div>

Początkowo przyniosło to jakieś efekty, lecz potem wszystko się rozjechało (mowa tu o tekście)

Potem próbowałem ustawić to ręcznie poprzez <div style="position.... ale też mi nie wyszło.
Wszystko sprowadzało się do tego, że cokolwiek nie ruszyłem to zmieniałem wszystko na forum.

[Obrazek: 85b11d16bf7f7d16.png]
[Obrazek: e7d889b231d2c3bc.png]

Prawda jest taka, że im dłużej kombinuje tym bardziej mi się to dwoi i troi. Na dodatek nie zapisałem sobie kopii szablonu i za bardzo nie mam jak wrócić do świeżych ustawień.
Może ja do tematu źle podchodzę i wszystko się ustawia w avatarep.css a nie w szablonach? Tam zmieniałem rozmiar i wszystko avatarów.
Użyj lightAVATARS. ;)
Czy to coś mi pomogło? Nie, bo ustawienie jest to samo, a na dodatek teraz to ja już nie mam pojęcia jak to pozmieniać by było tak jak chciałem. Dodam, że kolejne rzeczy mi poznikały.
Coś bliżej? Ja widzę poprawnie.
Cóż to ja widzę sporo błędów.
[Obrazek: b7ec6819a21bd3b0.png]
[Obrazek: 84ee19198504beb9.png]

Jak będę miał chwilkę czasu to usunę z pierwszego zdjęcia avatar z lewej i powiększę te z prawej, ale nie wiem jak je przesunąć na bardziej poprawne pozycje. Już nie mówiąc o tych rozjechanych napisach. Z tym brakiem napisu Ostatni post: Finarfin chyba sobie poradzę.
Jednak dużo nie udało mi się zrobić.
Gdy np usunę z forumdisplay_thread
{+}forumdisplay_thread_lastpost|{$thread['lastposteruid']}{-}
To wtedy tekst jest równiutko ustawiony:
[Obrazek: de27700d13e7f8c2.png]
A gdy wstawiam powyższą linijkę to wszystko się przestawia, prawy tekst jedzie do góry, a avatar w dół. Sprawdzałem czy to nie moja wina i czy nie dałem zbyt dużych avatarów, ale jednak zmniejszenie ich nic nie dało.
[Obrazek: f885c0803d62608d.png]
Ciągle wszystko jest rozjechane i nie mogę wstawić tego kto ostatni pisał post.

UPDATE
Dalej avatar na stronie głównej jest zbyt blisko tekstu, a w dziale dalej jest rozjechany. 
Naprawiłem część tekstu umieszczając w forumbit_depth2_forum_lastpost to:
<span class="smalltext">
<a href="{$lastpost_link}" title="{$full_lastpost_subject}"><strong>{$lastpost_subject}</strong></a>
<br />{$lastpost_date}<br />{$lang->by} {$lastpost_profilelink}</span>
przez co powrócił magiczny napis "Wczoraj, 16:38 przez Finarfin"

UPDATE2
Udało mi się zmienić położenie avatara na stronie głównej za pomocą tego:
.lavatar-alaipb-n, .lavatar-old-n, .lavatar-normal-n {
   padding: 2% 10% 3% 2%;
}

W dziale próbowałem zrobić to samo, ale jednak za dużo to nie pomaga i wszystko się rozjechało.
Podbijam temat.

Udało mi się wyrównać avatary poprzez zmianę width="19%" na width="25%"

forumbit_depth2_forum
<td class="{$bgcolor}" valign="middle" align="left" width="25%" style="white-space: nowrap">{$lastpost}</td>

Ale dalej nie wiem jak przestawić ten tekst by był na środku.
[attachment=11301]
Usuń
.lavatar-alaipb-f, .lavatar-old-f, .lavatar-normal-f {
padding: 2% 10% 3% 15%;
}
i dziękuje.
Odświeżam. Tematyka ta sama, więc nie wiem czy sens jest zakładać nowy temat. Możliwe, że znów tekst się rozjechał przez ustawienia avataru.
 Zrobiło mi się to samo tylko, że w forumdisplay_thread zauważyłem to wcześniej i sądziłem, że na własną rękę znajdę problem, ale się nie udało.
forumdisplay_thread:
[attachment=11359]

<tr class="inline_row">
<td align="center" class="{$bgcolor}{$thread_type_class}" width="2%"><span class="thread_status {$folder}" title="{$folder_label}">&nbsp;</span></td>
<td align="center" class="{$bgcolor}{$thread_type_class}" width="2%">{$icon}</td>
<td class="{$bgcolor}{$thread_type_class}">
{+}forumdisplay_thread_firstpost|{$thread['uid']}{-}{$attachment_count}
<div>
          <span>{$prefix} {$gotounread}{$thread['threadprefix']}<span class="{$inline_edit_class} {$new_class}" id="tid_{$inline_edit_tid}"><a href="{$thread['threadlink']}">{$thread['subject']}</a></span>{$thread['multipage']}</span>
<div class="author smalltext"> Rozpoczęte przez {$thread['profilelink']}</div>
</div>
</td>
<td align="center" class="{$bgcolor}{$thread_type_class}"></td>
  {$rating}
<td align="left" width="15%" class="{$bgcolor}{$thread_type_class}"> <a href="javascript:MyBB.whoPosted({$thread['tid']});">{$thread['replies']}</a>{$unapproved_posts} Odpowiedzi<br /> {$thread['views']} Wyświetleń</td>
<td class="{$bgcolor}{$thread_type_class}" style=" float=left; text-align: right;" >
{+}forumdisplay_thread_lastpost|{$thread['lastposteruid']}{-}<span class="lastpost smalltext">{$lastpostdate}<br />
<a href="{$thread['lastpostlink']}">{$lang->lastpost}</a>: {$lastposterlink}</span>
</td>
{$modbit}

Zmieniając text align na left z tych dwóch linijek robią się trzy i w miarę to się wyrównuje, ale mi zależy na tym by tekst został w dwóch linijkach i wyrównał się do prawej i by był na środku tak jak  napisy  "Odpowiedzi i Wyświetleń". Próbowałem przenieść ustawienia z szablonu forumbit_depth2_forum i edytując go ustawić tak jak powinno być, ale zawiodłem :) Dodatkowo jeśli komórka się trochę zmniejszy to avatar powinien się wyrównać, bo sprawdzałem to usuwając cały tekst. Chyba, że jest tak jak było ostatnio i ustawienia avataru mieszają w tekście, przez co wszystko się psuje?
Odświeżam - problem dalej jest, a ja go nie potrafię rozwiązać, mimo wielu prób. W forumdisplay_thread nie mogę wyrównać tego tekstu z prawej strony by tekst/avatar/tekst były na równym poziomie. I by avatar był przesunięty bardziej w prawą stronę.
[attachment=11459]

Link do forum http://ourworlds.pl/forumdisplay.php?fid=11
Nadaj mu własną klasę z jakimś marginesem.
hmm na to nie wpadłem.
Zrobiłem. Skopiowałem klasę wyżej i ustawiłem sobie tylko margin.
Dzięki.
.lavatar-ggg img {
display: inline-block;
   width: 35px;
height: 35px;
object-fit: scale-down;
background: #1a1a1a;
border-radius: 10%;
border: 1px solid #292929;
margin: 0px 0px 0px 66px;
}