Webboard

Pełna wersja: Szpiegujące IP?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy są jacyś szpiedzy, którzy czytają całą zawartość strony?
Co pojawi mi się post to jeden konkretny numer IP już go czyta, na próbę dodałam post w miejscu widocznym tylko dla administracji i po kilku minutach to IP przeglądało info o braku dostępu. Wie ktoś coś na ten temat?
Może to jeden z botów typu google bot, msn bot. A co się pojawia jak klikasz na "Więcej" i potem "Informacje o tym IP" ?
Nazwa hosta: ec2-52-1-238-167.compute-1.amazonaws.com
Lokalizacja GeoIP: N/A
Czyli pasuje to na bota Amazonu, pewnie indeksuje sobie nowe wątki z twojego forum.
Dzięki za odpowiedź. Nasze forum było szpiegowane i myślałam, że to te IP a jak się okazuje to zwykłe boty :)
(15.01.2017, 11:52)cleo1985 napisał(a): [ -> ] Nasze forum było szpiegowane

A mój kuzyn nazywa się Donald Trump. 


Nie wiem co za bzdury sobie wpajacie do łbów - bo po cholerę miałby ktoś szpiegować (kogoś) coś, co nie jest istotne i poświęcać ku temu środki?
Przez szpiegowanie mam na myśli obserwowanie naszego forum przez konkurencję, przeglądanie profili użytkowników, wysyłanie do nich maili od administratora owego forum itp. Ogólnie żenująca sytuacja, w którą nawet nam było ciężko uwierzyć. Myślałam, że to któreś z tych osób i że trzeba zbanować IP.
Wysyłanie spamu e-maili przez forum to nie taka prosta sprawa.
O ile nie zostawi się pewnej furtki dla tego typu działalności...
Admin, o którym mowa miał maile do tych osób bo wcześniej mięli konta u niego ;)
to boty seo szpiegujące to musieli by jakiś clavler zainstalować na VPS i użyć np proxy zawsze można wyłączyć mailing dla zwykłych użytkowników ;) a nawet zablokować boty można ale to bez sensu chodzi o pozycjonowanie.