Webboard

Pełna wersja: Zmiana grafiki w headerze i stopce, błąd headeru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam bardzo serdecznie. Jestem od niedawna użytkownikiem mybb, wcześniej używałem tylko phbb3 i wersji Przema. Mam problem ze zmianą headeru w stylu flatty 2.0. Chciałbym pozbyć się tego efektu w headerze gdy dół grafiki wywala na górę. Chciałbym też aby w stopce grafika była niezależna od headeru, bo na chwile obecną to jest jedna i ta sama grafika przez co mam coś takiego jak w załączniku[attachment=undefined][attachment=11086][attachment=undefined][attachment=undefined][attachment=11087]
Mam nadzieję, że nie macie uprzedzeń, przez to, że jest to forum o tematyce gry rolniczej :P
Style i szablony -> nazwa stylu -> global.css -> tryb zaawansowany -> znajdź #footer i zamień grafikę na jakąś inną.
Okej dzięki, a co poradzić na te nachodzenie grafiki?
A o co dokładnie Ci chodzi?
Chyba, że już rozwiązałeś problem.
Nie rozwiązałem. Widać to na headerze gdy dół grafiki zostaje "ucięty" i przeniesiony na górę widać to w załączniku. Najbardziej pasowałoby mi określenie gdzieś w kodzie forum wielkości headeru, tak żeby sam się nie dopasowywał w taki sposób jak teraz.
To dodaj height wieksze niż ten obrazek w div#header w global.css
Do div#header dodaj
Kod:
-webkit-background-size: cover;
  -moz-background-size: cover;
  -o-background-size: cover;
  background-size: cover;
Dałem tam panowie coś takiego:

Kod:
div#header {
   background: url(images/flatty/bg_header.png) center;
   width: 1349px;
height: 220px;
}
i teraz gdy jestem na górze strony dzieje mi się coś takiego jak w załączniku. gdy zjadę w dół, forum powraca do dawnego wyglądu a gdy znów wrócę na górę na minimalną widoczność headeru dzieje mi się coś takiego.

W innych przypadkach header był niedopasowany, teraz pasuje idealnie tylko własnie dzieje mi się coś takeigo[attachment=11088]
Z tego co pamietam obrazek headeru ma wysokosc 300px, Ty dodales 220.
Po zmianie żadnej zmiany, że tak powiem
Po zamykającym znaczniku div-a header dodaj:
Kod:
<br class="clear" />

A CSS, dałbym tak:
Kod:
div#header {
    width: 100%;
    height: 219px;
    background:url(images/flatty/bg_header.jpg) no-repeat;
    background-size: 100% 100%;
    margin: 0 auto;
}

Pożądany efekt można osiągnąć (IMO) przerabiając szablon header, ale to już jeśli masz ochotę, bo nikt za Ciebie robić tego nie będzie. Chyba, ktoś ma inne rozwiązanie.