Webboard

Pełna wersja: Shoutbox w podzdziale
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.8.7
adres forum: http://noxxerteam.fragowicze.com.pl/
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Czy istnieje możliwość dodania do poddziału "Shoutboxa" ?
Chciałem zrobić 3 tzw. "pokoje" do pisania, chciałbym żeby każdy czat był "osobny" czyli nie aktualizował się z resztą

Czy da się zrobić coś takiego za pomocą DVZShoutbox, czy trzeba ściągnąć 3 osobne pluginy?
Da się, aczkolwiek musiałbyś znać podstawy php by trochę zeedytować plugin. Najłatwiej byłoby chyba skopiować plugin razy trzy i pozmieniać w każdym wartości - nazwy funkcji, pluginu, tabela w bazie(nie wiem czy jest tworzona?) etc. tak aby utworzyć z tego trzy osobne pluginy.
Pytanie brzmi tylko - po jakiego grzyba, ale to już twoja sprawa. Wątpię, że komuś się będzie chciało edytować to, ale jeśli się uprzesz to zawsze w giełdę możesz zajrzeć lub (najlepiej) samemu pokombinować.
Mam 3 osobne pluginy więc obejdzie się bez edycji :D ( wolę tak bo się na tym nie znam, jeszcze coś popsuję XD)
Ale w jaki sposób mogę je wmontować do poddziału?
Jak masz zmienione zmienne to wstawiasz te zmienne np {$shoutbox} {$shoutbox2} {$shoutbox3}
Z tym, że najprawdopodobniej będziesz musiał podpiąć nowego hooka aby się wyświetlały w poddziale. Nic w tym trudnego, wygoogluj mybb hook i poczytaj przez chwilę
Nie rozumiem tego ;-;
Tyle co zrozumiałem to że jak dodam tego "hooka" w jakimś kodzie to inny kod będzie działać w dwóch miejscach....
Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć po polsku? Z użyciem jakichś przykładów kodu, screenów?
Tym hookiem podpinasz się pod jakąś część forum. Np masz hook do profilu użytkownika to masz dostęp do zmiennych w profilu i możesz je edytować. I np wstawiasz swoją zmienną w ten profil i odpowiednim hookim możesz użyć tej zmiennej.
(04.06.2016, 18:25)NiespecjalnieUzdolniony napisał(a): [ -> ]Tym hookiem podpinasz się pod jakąś część forum. Np masz hook do profilu użytkownika to masz dostęp do zmiennych w profilu i możesz je edytować. I np wstawiasz swoją zmienną w ten profil i odpowiednim hookim możesz użyć tej zmiennej.

Czyli że...
Wstawiam takowego hook w kod profilu użytkownika....
I wtedy zmienne z kod profilu mogę użyć np. na stronie głównej?
nie
wstawiasz zmienną np w szablon tego profilu i aby ją obsłużyć z poziomu pluginu musisz się tym pluginem podpiąć pod ten profil odpowiednim hookiem.
Mógłbyś mi podać jakiś przykład kodu?
Bo tak tego nie ogarnę :c
Czyli żeby wstawić ten shoutbox do poddziału to i tak muszę edytować plugin? :/
Da się to jakoś ominąć?
Pewnie. Nie wstawiać shoutboxa w inne miejsce niż został do tego napisany.
Hahaa xd Śmieszne :3
A tak serio to zrobię to inaczej :D mam już pewien pomysł
Może kiedyś nauczę się tego php na tyle żeby ogarniać tą edycję