Webboard

Pełna wersja: Styl shoutboxa na podstronie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.8.6
adres forum: http://ugramy.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki):

Witam, po napisaniu podstrony i przerobieniu pluginu dvz_shoutbox, cała podstrona działa doskonale (http://ugramy.xaa.pl/shoutbox.php).

Moje pytanie: Jak powiększyć prostym sposobem shoutbox na podstronie, nie ruszając przy tym tego, na stronie głównej?
Nie wiem w jaki dokładnie sposób dodałeś ten shoutbox, ale zapewne jak dodasz do pliku shoutbox.php tag <style> (lub ewentualnie to template) inną wysokość dla id window (wraz z !important) to będzie działać OK.
najlepiej by było dać ostylowanie shoutboxa do oddzielnych plików css.
Dla strony głównej css tylko od strony głównej a dla podstrony od w cssach od tej podstrony.
"!important" jest dość problemotwórczym zabiegiem i nie zalecał bym jego używania jeżeli jest możliwość użycia czegoś innego.
Racja, że important jest dość radykalne, ale tutaj wartość height jest ustawiona przez pobranie wartości ze zmiennej, którą z kolei ustawia się w ustawieniach pluginu. W tym przypadku niestety pozostaje css wraz z important, przebudowanie shoutbox lub nadawanie wysokości przez js. Chyba, że jest jeszcze jakaś inna opcja na którą nie mogę wpaść. :p
(08.05.2016, 18:30)NiespecjalnieUzdolniony napisał(a): [ -> ]najlepiej by było dać ostylowanie shoutboxa do oddzielnych plików css.
Dla strony głównej css tylko od strony głównej a dla podstrony od w cssach od tej podstrony.
"!important" jest dość problemotwórczym zabiegiem i nie zalecał bym jego używania jeżeli jest możliwość użycia czegoś innego.

Ty już miałeś zrobiony taki shoutbox, jak sobie z nim poradziłeś? Ew. skąd pobrałeś informacje jak to zrobić?
Wychodzi na to, że "!important" jest najmniej inwazyjną metodą do rozwiązania tego problemu.
Rozwiń tą myśl bo nie wiem o czym mówisz.
miałeś lub masz shoutboxa na podstronie?

Chodzi mi o to aby jedynie zwiększyć jego wysokość :D
To uzyj metody divia
U ciebie to bedzie najlepsza opcja
Możesz wytłumaczyć głębiej? :D
ja bym wymusił inną wartość ustawienia na podstronie (php), bo tak mozna chyba ustawić wys. w tym pluginie (ustawienia w acp)?
Tak dokładnie, można ustawić wysokość w ustawieniach
Dodaj przed wywołaniem shoutboxa, po dołączeniu global.php na podstronie.
Kod PHP:
$mybb->settings['dvz_sb_height'] = 600
Dzięki wielkie! :D