Webboard

Pełna wersja: Brak Grafiki na Forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kilka szczegółów o moim forum i stylu, z którym mam problem:
nazwa stylu: RedForce
wersja skryptu MyBB: 1.4.9
adres forum: http://www.filmseworld.ugu.pl/
opis problemu:
Pewnie niektórzy już widzieli mnie na forum z muzoforus. Jednakże zaszły komplikacje, forum się "rozwaliło", nie było grafiki, użytkowników - nic. Pewnie to przez to, że założyłam dwie subdomeny na jednym koncie (ugu.pl). Zrobiłam nowe konto, założyłam www, mysql, wgrałam skrypt, zainstalowałam forum, ale problem wciąż się pojawia. Screen:
[Obrazek: pustastronafilmseworld.th.png]
Proszę o jak najszybszą pomoc. Może i jest to głupie zakładać kolejny raz forum po tym, które nie wypaliło, ale jestem osobą, która mało kiedy się poddaje.
Spróbuj zrobić w ten sposób. Wejdź w ACP>>Style i szablony>>nazwa stylu>>otwórz global.css>>zapisz zmiany i sprawdź, czy grafiki się nie pokazały.
zakładam że przenosząc forum kolejność była taka jak to gdzieś widziałem w instrukcji chyba na tym forum, czyli:
wgrać pliki, zainstalować, wrzucić bazę
takie forum nie będzie za długo dobrze działać
problemem jest z jednej strony plik inc/settings.php, w którym są poprawne dane zaraz po instalacji, ale ten plik to jedynie cache tego, co znajduje się w bazie, a baza została przeniesiona z innego adresu i przy wywołaniu pewnej funkcji (nie pamiętam już nazwy, jest wywoływana np. przy aktywacji pluginów) plik settings.php jest aktyalizowany, by zawierał to co w bazie ... ale starczy wykładu

SOLUCJA: wejdź do bazy danych, znajdź tabelę mybb_settings (zamiast mybb_ możesz mieć inny prefix, zależy co ustawiłaś) i tu wyświetl sobie większą ilość rekordów,
odnajdź te, dla których pole 'name' ma wartości: bburl, cookiedomain, cookiepath. Musisz odpowiednio zmodyfikować ich pola 'value':
bburl musi się zgadzać z nowym adresem (nie dajesz slasha na końcu adresu, np "https://webboard.pl" )
co do cookiedomain i path: https://webboard.pl/tutoriale/jak-ustawic-cookies
przy niewłaściwym ustawieniu będą problemy z logowaniem się
po dokonaniu zmian w bazie, musisz ręcznie edytować plik settings.php - tam znaleźć to samo co w bazie, czyli np ustawić:
$settings['bburl'] = "http://www.filmseworld.ugu.pl";

powinno pomóc
aha, jeszcze jedno możesz pozmieniać, ale pytanie czy tego używasz- pola: adminemail i contactlink
jeżeli używałaś konta mailowego na starym hostingu, być może chcesz także te pola zmienić
Cybul - Widziałam gdzieś twoją wypowiedź o tym, spróbowałam i nadal nie działało.

SoulReaver - Cóż. Może wyjaśnisz to w ramach tutoriala/poradnika, bo mniejszość z twojej wypowiedzi zrozumiałam, natomiast owa większość jest dla mnie trudnością. Nie jestem po prawdzie specjalistką w stronach - forach (ale znam się na grafice, css i jeszcze w prostych rzeczach "Jak założyć forum?") w php i mam z tym problemy. Co do cookie wszystko jest dobrze, a przynajmniej nie dostrzegłam żadnej usterki. Może podasz mi jeszcze jakieś większe tutoriale (ewentualnie programy) dla żółtodzioba tzn. nowicjusza?

Po edycji:
Jeszcze spróbuje zainstalować mybb 1.4.8 i zaktualizować do wersji 1.4.9. Może tak mi się uda. Wcześniej wszystko było dobrze, dopiero w wersji 1.4.9 wszystko mi się poplątało.
ja mam ten sam problem... robiłem wszystko co możliwe i zawarte w tym oraz innych postach na forum...

Mam darmowy hosting na ugu.pl i tam nie działa... wgrywałem kilka razy już... ACP ma skin a forum nie...

Dodam, że na darmowym ovh jest ok...
Nina, chcesz dokładniejszy poradnik, ale szkoda że nie powiedziałaś (.. napisałaś :D) co zrozumiałaś, czego nie :)
większość dotyczy bazy danych więc pewnie o to chodzi :( niestety czasem grzebanie na surowej bazie danych jest najskuteczniejsze :) i żeby nie było, też nie jestem pro, pierwszy raz zakładam forum ^_^
ale chyba nieco lepiej się do tego przygotowałem :)

nie znam Twojego hostingu, a teraz nie będę zakładał tam konta, bo pewnie uaktywnią je dopiero jutro :| dlatego będziemy nieco improwizować ( przede wszystkim nawet jeżeli masz phpMyAdmin, to w innej wersji mogą inaczej brzmieć napisy, ale wierzę w Ciebie :D )

1. wchodzisz na panel użytkownika na swoim hostingu ( UWAGA, nie mówię tu o forum, a o samym hostingu ), w Twoim przypadku będzie to zapewne https://www.ugu.pl/panel/
2. po zalogowaniu znajdź sekcję odpowiedzialną za bazę danych, często będzie tam napis phpMyAdmin, tego właśnie szukamy :) przypadkiem udało mi się zlokalizować coś takiego na ugu, więc pewnie szukasz https://www.ugu.pl/mysql/
3. zaloguj się na konto UŻYTKOWNIKA BAZY DANYCH, zapewne login i hasło są inne niż te używane do logowania na hostingu, jeżeli danych nie pamiętasz, możesz je podejrzeć w pliku config.php który masz na forum :) zapisane w zmiennych $config['database']['username'] oraz $config['database']['password']
4. jesteś w bazie danych, zależnie od opcji hostingu albo od razu znajdziesz się w bazie forum, albo musisz ją dopiero wybrać z panelu po lewej stronie
5. na lewym panelu pojawi się lista tabel, zakładam że prefix tabel to "mybb_" ale może być inny ( szczególnie jeżeli jak ja w jednej bazie obsługujesz 2 fora :), w takim wypadku jak nie jesteś pewna, możesz się upewnić odczytując $config['database']['table_prefix'] z pliku config.php ). znając prefix ( jak pisałem, zakładam że jest nim "mybb_" ) szukasz linku do tabeli mybb_settings, jak znajdziesz robisz CLICK ^_^
6. pojawi się lista rekordów, żeby nie szukać za długo, najlepiej spójrz pod pole z zapytaniem SQL, gdzie znajduje się przycisk "Pokaż" a obok niego 2 pola, ustaw ich wartości tak, aby napis brzmiał: "500 rekordów począwszy od 0", zakładam że i tak nie masz wiele więcej niż 200 rekordów ale 500 nie zaszkodzi :D kliknij w przycisk "Pokaż"
7. teraz są dwa rozwiązania: albo zrobimy to pole po polu ( czyli klikając w ołówki po lewej stronie rekordu, potem wprowadzenie zmiany, zapisanie, wyszukanie kolejnego rekordu .... nieeeee ) albo zrobimy to masowo ( o tak :) ). skoro wybrałaś "masówkę" to wyszukajmy pierwsze pole ...
8. Ctrl+F, wpisz bburl, enter, znalazłaś rekord z polem o nazwie bburl, kliknij w checkbox (zaznacz kwadrat) po lewej stronie, zapewne 7 i 8 rekord poniżej 'bburl' będą to 'cookiedomain' i 'cookiepath', jak ich nie widzisz to wyszukaj w podobny sposób i zaznacz do edycji. to samo dotyczy adresów email (o ile chcesz je zmieniać), więc pozostały pola 'contactlink' i 'adminemail'
9. zjedź na sam dół strony, zobaczysz linki: Zaznacz wszystkie / Odznacz wszystkie oraz 3 ikonki odpowiadające kolejnym funkcjom: Zaznaczone: Zmień Usuń Eksportuj. nas interesuje zmiana => kliknij w ikonkę ołówka
10. pojawią się wybrane rekordy w trybie edycji. rekordy rozpoznasz po polu "name" a to co jest do ewentualnej zmiany jest w polu "value". jakie wartości tam ustawiać pisałem w poprzednim poście
11. po poprawieniu wszystkich pól na samym dole znajdziesz przycisk "Wykonaj", kliknij w niego. (Uwaga, nie w przycisk przy rekordzie, bo na samej stronie takich przycisków będzie pewnie 6 :) chodzi o ten na samym dole )
12 END. no to bazę masz załatwioną YATTA

teraz możesz zmienić wpisy w pliku inc/settings.php
najlepiej ściągnij go do siebie na komputer, otwórz w notatniku ( gorąco polecam Notepad++ jeżeli używasz windowsa )
w tym pliku znajdziesz wszystkie rekordy z tabeli mybb_settings, ale pozbawione zbędnych pól i zapisane w formie czytelnej dla php ( tj. w formie tablicy :) )
znajdź $settings['bburl'] = "XXX";
XXX oczywiście tam nie będzie, tylko jakiś adres, musisz tutaj ustawić dokładnie tą wartość co w bazie
podobnie z innymi wartościami w tabeli $settings
plik zapisz, prześlij z powrotem na serwer hostingu

jak nadal nie będzie poprawy, to ja nie wiem co robić :( taki wygląd strony miałem wtedy gdy miałem niewłaściwe wartości w pliku settings.php, a zmiany w bazie są konieczne bo przy dodawaniu/usuwaniu kolejnych ustawień (czytaj włączaniu / wyłączaniu pluginów) bądź ich zmienianiu ten plik jest zapisywany z nowymi wartościami z bazy danych, stąd najpierw zmiana w bazie, potem w pliku

mam nadzieję że pomogłem :) zawsze się zastanawiam jak mogę tyle tekstu wypocić i czy taka "łopatologia" w moim wykonaniu jest w ogóle czytelna ^_^
Nie działa. Może innym zadziała w tym wypadku, ale ja wszystko miałam dobrze i w plikach z bazy i gdy ręcznie sprawdziłam plik settings.php. Może być inna temu przyczyna. Na początku gdy założyłam pierwsze forum z ugu.pl, wszystko było pięknie i grało.
spojrzałem teraz na podany link jeszcze raz, i mam wrażenie że źle Cię zrozumiałem :| to jest nowe, czyste forum? nie wiem czemu rozumiałem że to jest forum przeniesione, bo wtedy taki problem ( z takim wyglądem forum ) istnieje i właśnie tak się to rozwiązuje
póki co, założyłem konto na ugu, tak jak się spodziewałem poczekam sobie na aktywację do jutra ehhh, jak coś wymyślę to się jeszcze odezwę