Webboard

Pełna wersja: Aktualizacja MyBB 1.6.18->1.8
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.6.18
adres forum: //
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):  Moje pytanie jest następujące. Nie do końca wiem w jaki sposób mam zaktualizować skrypt 1.6.18 do 1.8 (bo chyba nie ma wersji 1.6.19?). Nie mogę znaleźć niczego na forum na ten temat, nawet nie wiem czy pisze w dobrym dziale na ten temat. Jeżeli to możliwe to chciałbym poprosić o wskazówki lub odnośnik do tematu co najlepiej byłoby zrobić.
Stąd też moje pytanie jaka wersja następuje po 1.6.18 ?
primo, podajemy adres forum
druga sprawa, uruchomiles wgl aktualizacje?
po wrzuceniu najnowszej paczki wybierasz tylko wersje mybb ktora posiadasz
(30.11.2015, 15:04)Supryk napisał(a): [ -> ]uruchomiles wgl aktualizacje?
Nie, dzięki za cynk. Myślałem, że będę musiał bawić się w przeinstalowywanie forum. Boję się tego, ponieważ bardzo dużo szablonów i plików już jest zedytowanych i nie chcę stracić danych (oczywiście mam kopie zapasowe).
po aktualizacji i tak czeka Cię zmiana skórki forum
(30.11.2015, 15:16)Supryk napisał(a): [ -> ]po aktualizacji i tak czeka Cię zmiana skórki forum

Hmm, dzięki za informacje. Niestety przeczytałem to po instalacji i musiałem przywracać kopię zapasową wobec czego zostanę póki co na 1.6.18 aż czegoś nie wymyślę.
Pozostanie na wersji 1.6* będzie skutkowało brakiem pomocy na Forum gdyż ta gałąź została już zamknięta.
Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie nowego stylu kompatybilnego z wersją 1.8 i aktualizacja Forum :)
(01.12.2015, 23:28)Sorian napisał(a): [ -> ]Pozostanie na wersji 1.6* będzie skutkowało brakiem pomocy na Forum gdyż ta gałąź została już zamknięta.
Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie nowego stylu kompatybilnego z wersją 1.8 i aktualizacja Forum :)
Też tak pomyślałem, głównie z kwestii bezpieczeństwa. Będę robił styl na localhoście, tak aby nie tracić na atrakcyjności forum. Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc, ponieważ otrzymałem rzetelne podpowiedzi, a każdy został nagrodzony punktem reputacji.
(03.12.2015, 11:53)Scross napisał(a): [ -> ]Będę robił styl na localhoście, tak aby nie tracić na atrakcyjności forum.


W panelu administratora w edycji stylu masz opcję wybrania grup, które będą mogły używać danego stylu. Nie musisz tworzyć na localhoscie, wystarczy, że zezwolisz tylko administratorom na dostęp do tego stylu.