Webboard

Pełna wersja: Pytanie o aktualizację pluginów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.8.6
adres forum: www.forum-mocy.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki):

Nie mogę znaleźć żadnej informacji na forum jak zaktualizować pluginy? Zaktualizowałem forum do najnowszej wersji i wszystko działa fajnie jednak muszę zaktualizować dwa pluginy i nie wiem jak :) Przyznam ze brakuje mi trochę opcji automatycznej aktualizacji jaka często jest na innych skryptach stron.
tak, ale ja chce te pluginy uaktualnic do najnowszych wersji, które są dostępne. mam zassać pliki i podmienić zawartość na te nowszej wersji? co do wpisu w inc/plugins to mama tam 'compatibility' => '14*,16*,18*', więc ok
A o to Ci chodzi, zależy jakie pluginy i czy zaktualizowany kod nie zmienił się aż na tyle, aby występowały błędy.
Najlepiej radziłbym Ci odinstalować plugin, bo możesz sobie narobić więcej problemów niż pożytku. ;)
Błędów jak na razie żadnych nie zauważyłem ale zauważyłem w panelu admina, ze jest nowsza wersja i obok jedynie link pobierz. Zaktualizować chce raz że ze względów bezpieczeństwa, a dwa aby się jednak po czasie nie okazało, że jednak jakieś błędy są. Nic odinstaluje te pluginy i zainstaluję raz jeszcze w nowych wersjach. Dzięki za pomoc.

Ps. Ok, zassałem pluginy w najnowszych wersjach, wyłączyłem stare, nadpisałem pliki i włączyłem. okazuje teraz że są w nowej wersji i błędów nie wywala więc chyba jest ok :)
Zazwyczaj jeżeli wychodzą nowe wersje pluginów to posiadają one instrukcję aktualizacji (na stronie lub w oddzielnym pliku). Nie zawsze trzeba odinstalowywać plugin przed aktualizacją.