Webboard

Pełna wersja: metody na implementację zmiennej z pola profilu do szablonu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB:1.8.5
adres forum:http://odjechani.com.pl
Poszukuję metody na zrealizowanie poniższego pomysłu.

Chciałbym stworzyć w profilu pole, w którym każdy użytkownik mógłby zmienić pewną wartość, a ta wpisana wartość byłaby zmienną wprowadzaną do szablonu. Czy istnieje taka możliwość? Może jakiś plugin? Hmm?
Mozliwosc istnieje, acz kolwiek nie spotkalem sie z czyms takim
Zależy w jaki sposób chciałbyś to wprowadzać do szablonów.
Jeżeli w dokładnie takiej samej formie, jak podaje użytkownik, to pewnie dałoby wykorzystać tylko dodatkowe pola w profilu.

Jeżeli jednak chcesz to modyfikować, to należałoby napisać plugin.

Pierwsza opcja: taki, który dodaje zakładkę w panelu usera, coś zapisuje (np. w nowym polu tabeli users), a potem przy wyświetlaniu to obrabia i rzuca gotową zmienną do szablonu.

Druga opcja, mniej elegancka ale łatwiejsza: korzystasz z dodatkowych pól profilu, obrabiasz tylko to, co jest w nich zapisane.
Ok, dziękuję za odpisanie. Tylko nie rozumiem za bardzo w jaki sposób miałbym tworząc dodatkowe pole w profilu jej zawartość wykorzystać w szablonie. Zakładając, że mam w szablonie jakiś parametr, który chciałbym uzależnić od zawartości dodatkowego pola w profilu, jak miałbym tego dokonać już po jego stworzeniu?

Nie znam się na tyle by samodzielnie napisać plugin, więc szukam możliwie prostego rozwiązania. Ogólnie mybb znam dość dobrze, problem jednak w tym, że już przeglądałem dodatkowe pola profilu i nie widzę tam niczego, co pomogłoby wykorzystać je do wpisania czegoś w szablon poza napisaniem pluginu.
Swordancer napisał(a):Zakładając, że mam w szablonie jakiś parametr, który chciałbym uzależnić od zawartości dodatkowego pola w profilu, jak miałbym tego dokonać już po jego stworzeniu?

W pluginie korzystając z odpowiedniego hooka (uchwytu) mógłbyś przed wysłaniem danych do szablonów sprawdzać, co takiego znajduje się w tym polu. Efekt: da się wysłać i dodatkowe informacje, np. właśnie coś zależnego od wartości pola.
Sorry, że tak porzuciłem ten wątek, ale w sumie zapomniałem o nim. Faktycznie nie chodzi mi o jakieś skomplikowane rzeczy, a zwykłą prostą zmienną, dokładnie taką jaką wprowadzi user. Domyślam się, że bez pisania pluginu nie zaimplementuję tego prawda? Ehh te mybb...
Bez pluginu raczej nie pójdzie, no chyba, że template conditionals dałoby radę (acz głowy nie dam).
Czy hooki są złe? To by się dało załatwić najpewniej jedną funkcją, a nie wymaga to ani grzebania w kodzie źródłowym, ani wprowadzania żadnej logiki w szablonach. MyBB wcale nie jest takie złe pod tym względem :)
No tak, ale trzeba znać PHP. ;) No nic, może z czasem czegoś się poduczę, szkoda jednak, że mybb nie oferuje jakiegoś natywnego mechanizmu, który by na takie zmienne pozwalał. Dzięki za odpowiedź.
Ha, wystarczy dodać do dowolnego szablonu np. {$mybb->user['fid9']} gdzie fid, to id naszego niestandardowego pola w profilu i git, proste jak diabli, czemu mi nikt o tym nie wspomniał? :D