Webboard

Pełna wersja: anty spam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: najnowsza
adres forum: webkiller.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki):

dzisiaj zauważyłem że na forum zaczęły się znów rejestrować boty, wcześniej poradziłem sobie z nimi instalując pluginy zabezpieczające ale znów powróciły, zaktualizowałem dzisiaj forum z nadzieją że problem zniknie ale niestety nic z tego. Jedynie co zauważyłem to że dawniej boty spamowały forum a teraz po prostu dodają słowa kluczowe i opisy w swoim profilu w tabeli o sobie oraz link do strony którą reklamują

aktualnie mam zainstalowane:
Antyspam Akismet (1.2.2)
Ulepszony antyspam (2.9)

ale boty nadal się rejestrują, co jeszcze mogę zrobić ?
Może spróbuj dodać pytania zabezpieczające i potwierdzenie kodem?
Ulepszony antyspam (2.9) dodaje mi pytanie zabezpieczające a potwierdzenie emailem nic nie da bo bot i tak się zarejestruje tylko że będzie nie aktywny

może jak bym usuną opcje Strona domowa: to boty by zwariowały i przestały się rejestrować ? tylko jak to wyłączyć

LikeLoveHate

Kombinujesz pod górkę, a wystarczyło przejrzeć dział download...

https://webboard.pl/thread-60447.html

Nie są to wszystkie domeny, więc najlepiej jak złapiesz bota - najpierw sprawdź z jakiego maila się zarejestrował. No i dodaj zaraz zbanowanego maila *@*.ru
LikeLoveHate pewnie zablokuje to część spamu ale ja mam także polskie boty z mailem na interi, o2 a takich maili nie mogę zbanować

LikeLoveHate

No to przecież nie musisz banować cały domen, a pojedyncze adresy. Poza tym, jak boty mają konto mail na interii czy o2, to to nie jest bot, a człowiek, który ma płacone za rozsyłanie spamu :P
O tym pisałem, że takiego czegoś ciężko się pozbyć, ale zawsze możesz nałożyć bana lub "usunąć spamera" (w najnowszej wersji skryptu jest taka opcja).
Piratenus napisał(a):Ulepszony antyspam (2.9)

Ten plugin nie został dopasowany do MyBB 1.8 (i nie będzie) :)
Moje porady są następujące, Recaptcha, zamiast zwykłej Captchy, skonfiguruj i uaktywnij funkcję "Stop Forum Spam" (panel ACP oczywiście) i zmniejsz próg podejrzenia. Pytania zabezpieczające, uważaj w jaki sposób je wymyślasz, nie pisz "Ile jest 2+2?", tylko np. Ile jest "Cztery odjąć jeden?". Ostatecznie CloudFlare zatrzyma większość syfu, polecam korzystać, przydaje się.

Pamiętaj, że takiego bota >> https://www.youtube.com/watch?v=Pgxthjc3cZk nie zablokujesz. Mnie też odwiedzają ludzie piszący pseudoposty z kryptoreklamą w postaci linku. Tu już tylko sprawna ekipa pomoże.

W przypadku botów pochodzących z polskich serwerów możesz śmiało spróbować skontaktować się z właścicielem hostingu po adresach IP z jakiego spamują, ostatecznie zgłosić na policję taki serwer.
wywaliłem Ulepszony antyspam (2.9)
ustawiłem Recaptcha
pytania zabezpieczające też wywaliłem
Stop Forum Spam ustawiłem na 25.00, zaznaczyłem też aby sprawdzało loginy
Zainstalowałem Baza zbanowanych domen email

i jak narazie po 1 dniu nie wiedzę botów

Swordancer akurat nie mam problemu z takim rodzajem spamera, moje boty raczej pozycjonują strony bo dodają tylko w swoim profilu link i słowa kluczowe lub opis, na szczęscie nie zakładają tematów
a jednak boty nadal się rejestrują eh ;(
Możesz podać przykładowe IP tych botów?
Może reCaptcha jest dla nich za łatwa i to bardzo :( bo teraz same cyfry są :(

LG L65 + SwiftKey + Tapatalk = Szybsze wysyłanie