Webboard

Pełna wersja: Element w headerze, ale tak na prawdę to poza nim...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB:1.6.14
adres forum:kbhl.xaa.pl (Login: Rascalov, Hasło: mybb11
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):
Witam.
Taka sytuacja.
[Obrazek: VUjCxgb.png]
Wszystkie elementy na obrazku powyżej oraz 'header właściwy' (tam gdzie jest np. logo) należą do szablonu o nazwie header.

Chciałbym element pierwszy z tego headera przerzucić do index tak, aby struktura elementów pozostała bez zmian a jednocześnie element ten wyświetlał się tylko na stronie głównej (na pozostałych stronach i podstronach zostałyby tylko elementy 2 i 3).

I teraz mamy sytuację patową, ponieważ gdziekolwiek wstawię w indexie element nr 1, zawsze będzie on albo nad całym headerem, albo pod nim, czyli albo na samej górze forum, albo tuż nad forums.
A jak wiemy, nie to jest moim celem, gdyż chcę go zostawić w tym miejscu, w którym jest obecnie.

I teraz proszę o pomoc. Czy można jakoś rozdzielić szablon header? A może wyłączyć widoczność 'jedynki' na innych szablonach, lub jeszcze coś innego?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Niestety nie da się zrobić tego w taki prosty sposób. Trzeba byłoby kombinować przy użyciu pluginu PHP in tamplates lub przy użyciu własnego pluginu.
Po tonie wypowiedzi domyślam się, iż nie będzie to łatwe, ale do odważnych świat należy!
Zainstalowałem ten plugin. Co dalej? Gdzie stworzyć ten cały kod php i gdzie go wrzucić?
Stworzyć możesz w edytorze tekstu, wrzucić go musisz do głównego katalogu.

Dobre nastawienie, nie zniechęć się po tygodniu ;)
A czy mogę to napisać w html, tak jak w szablonach? Czy są jakieś charakterystyczne 'zagrywki' w pisaniu dla php?
Gdy wrzucę do głównego katalogu, jak 'połączyć' to z danym szablonem? (Bo domyślam się, że plugin nie czyta mi w myślach i nie dodaje go z automatu tam, gdzie tego chcę? :D)
Po instalacji plginu PHP in templates kod php dodajesz normalnie w szablonach w Twoim wypadku do header.
A co do kodu, to coś w ten deseń
Kod:
<if THIS_SCRIPT == 'index.php' then>
    Tutaj Twój kod
</if>
Powinno działać
Mój błąd, dzięki wtyczce PHP in Templates możesz pisać kod php bezpośrednio w szablonach, więc nie trzeba tworzyć osobnego pliku .php


http://www.w3schools.com/php/
Matslom, jesteś wielki (chciałbym kiedyś umieć choć część tego, co Ty :))
Dzięki za wspieranie mnie w tej trudnej sztuce, Ardex :D