Webboard

Pełna wersja: Czy mogę używać stylów IPB na silniku MyBB?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: -
adres forum: -
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu): Głowi Mnie trudne pytanie, a mianowicie - czy mogę używać Stylów IPB na silniku myBB? Proszę o wypowiedź kogoś, kto odpowie Mi w 100% dobrze.
Stylow IPB nie da sie uzywasssc na MYBB
Niestety nie możesz. IPB w porównaniu do MyBB ma niestety inne kodowanie, także import tego pliku jest niemalże niemożliwy, ale co do za sztuka zrobić w tych czasach szablon typu IPB do MyBB? Jest kilka osób, które właśnie takie kodują.
Sa style ipb na silniku MyBB i pytam czy uzywanie ich nie jest karalne.

Pomyliłeś się gielda nizje

Są imitacje stylów a nie style. Czy to jest legalne zapytaj jakiegoś prawnika
Z jednej strony jeśli masz "pozwolenie" kodera to jest ok a z drugiej takie style zawieraja grafike wyrwana z oryginalnych IP'owskich styli wiec raczej nie(legalne)
Większość ludzi robi taką grafikę specjalnie dla stylu by nie kopiować, może nie wychodzi ona identycznie ale jest :) z .PSD
Więc można takiego stylu korzystać legalnie, normalnie na Mybb.
No właśnie są takie style, i one stoją na silniku MYBB a nie IPB wiec?
Owszem są. Tutaj jest kwestia prawna moim zdaniem. Skoro styl jest żywcem zerżnięty z IPB a IPB jest płatne i zapewne posiada również prawa autorskie do graficznego wyglądu, więc nie wiem czy używanie takich stylów jest legalne.