Webboard

Pełna wersja: Pobieranie awatarów użytkowników na nowej podstronie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.6.12
adres forum: http://eps.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam! Zrobiłem podstronę z ekipą i umieściłem tam avatary użytkowników, lecz są one na sztywno jako grafiki. Po zmianie avatara przez użytkownika na tej podstronie się nie zmienia. I tu rodzi się pytanie. Jak pobrać avatar użytkownika o danym id? Próbowałem za pomocą {$mybb->user['avatar']}, lecz wyświetla się wtedy avatar użytkownika przeglądającego stronę.
Pokaż plik showteam.php
GiboneKPL, plik showteam.php nie jest tu potrzebny, ponieważ ja stworzyłem własną podstronę. showteam.php został bez zmian i nie mam zamiaru go ruszać. http://eps.xaa.pl/ekipa.php tu jest podstrona z ekipą.
To pokaż ten plik ekipa.php
Plik w załączniku.
[attachment=7692]
A masz do tego jakiś plugin? Nic dziwnego że nie pobiera Ci avatarów, jak ten plik jest po prostu zwykła podstoną, a avatary masz pewnie wklepane sztywno w szablon. Możesz przecież użyć pliku showteam.php i jego edytować.
Nie odpowiada mi edycja pliku showteam.php, ponieważ podstrona z ekipą ma wyświetlać ekipę servera nie forum. Co muszę dodać do pliku ekipa.php aby działały avatary?
Jeśli w tym swoim kodzie masz UID każdego użytkownika, to możesz wykorzystać funkcję z MyBB.
Kod PHP:
$user get_user($uid);
echo 
$user['avatar']; 
Niestety nie mam i nie wiem jak dodać UID każdego użytkownika do kodu ;/
widzę że ten kod na ekipę pokazuję tylko zawartość szablonu, a w szablonie normalnie tego nie zrobisz.
Musisz pobranie awatara przy każdym użytkowniku zrobić w pliku ekipa.php, a w szablonie wyświetlać ze zmiennej avatary.
Czyli do pliku ekipa.php dodać np.:
Kod:
$adm1 = get_user(1)
echo $adm1['avatar']
?
Prawie.
Kod PHP:
$adm1 get_user('1');
echo 
$adm1['avatar']; 
Możesz równiesz w tym Twoim szablonie użyć zmiennej z $adm1
Kod:
{$adm1['avatar']}
Dziękuje za pomoc. Wszystko działa.
Tylko jak wyświetlasz zmienną $adm1 w szablonie, to w pliku php pobierasz tylko danego użytkownika do zmiennej $adm1 = get_user('1'); itd.
A w szablonie jak napisałem.
Nie jest to optymalna metoda, bo każde pobranie usera, to zapytanie do bazy, ale dla kogoś kto nie pojmuje jeszcze tego za dobrze, powinno to mu wystarczyć.