Webboard

Pełna wersja: Logo pod belką a nie obok
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
wersja skryptu MyBB:1.6.8
adres forum:www.hard-shooters.cba.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Zmieniałem dużo rzeczy dzisiaj na forum i nie wiem kiedy przypadkowo zmieniłem że logo znajduje się pod strona główna , użytkownicy ,szukaj itd ...
natomiast wczesniej znajdowało się obok , potrzebuję to spowrotem przywrócić.
Są dwie opcje:
1. kliknij na ustawieniach szablonu (tam gdzie rozwijasz, zeby wybrać edycję) przywróć oryginał.
2. Znajdź odnośnik {header} i wstaw na górze forum, w sekcji <body>.

Wysłane Gołębiem Pocztowym za pomocą TapaTalk 2
Można bardziej wytłumaczyć pkt pierwszy bo nie potrafię przywrócić oryginału , nie wiem gdzie.
ACP - Szablony - ...
Masz opcje po prawej rozwijane a w nich "Przywróć oryginał".
Mam tylko opcje wyświetl szablony / edytuj paczke
tak i wchodzisz tam w wyświetl szablony/edytuj szablony i szukasz "Nagłówek -szablony" potem szablon header i wtedy klikasz obok przy header na przywróć domyślny
...
Rozwiązałem ten problem poprzez usunięcie z niebieskiej belki opcji "szukaj" która się znajduje 3 razy na forum więc uznałem jedno z nich za zbędne ,więc belka się skróciła a logo się nie zmieniło.
Żeby było śmieszniej to cały problem polega u Ciebie na szerokości logo + belka. Dlaczego?
Bo na dużych rozdziałkach np 1920x1080 wszystko jest OK. Sprawa wygląda źle na np 1024x768 i do tej drugiej rozdzielczości powinieneś dopasować swoje logo.
Zobacz sobie:
[Obrazek: idqx.jpg]
oraz
[Obrazek: 1571029.jpeg]

Masz za szerokie logo! :)
(08.09.2013, 19:14)qwertyyy napisał(a): [ -> ]tak i wchodzisz tam w wyświetl szablony/edytuj szablony i szukasz "Nagłówek -szablony" potem szablon header i wtedy klikasz obok przy header na przywróć domyślny
...

sprawa się jeszcze bardziej pogorszyła ... jak powrócić do poprzedniego stanu forum ?

(08.09.2013, 21:55)SLAVOO napisał(a): [ -> ]Masz za szerokie logo! :)

A czy jest możliwoś dopasowania logo tak aby zawsze się zakańczało tam gdzie sie zaczyna belka ? czy muszę na najmniejszej rozdzielczości dopasować logo i później za razem zwiększania rozdzielczosci ekranu się będzie zmniejszacz logo ?
W globalek.css znajdź klasę .szerokosc_all
i zamień na:
Kod:
.szerokosc_all {
    min-width: 1024px;
    max-width: 1600px;
    width: 90%;
    margin: auto;
}

Z resztą możesz pokombinować właśnie tutaj, w tej klasie.
min-width: 1024px; = szerokość logo + belka
Ja bym to zrobił tak żeby belka wchodziła na logo
Bardzo bym chciał ale niestety po wcześniejszych zastosowaniach użytkownika qwertyyy moje logo wygląda tak
[Obrazek: rjhh.png]
potrzebuję to zmienić na poprzedni wygląd i później będe myślał o tym jak zrobić aby belka nachodziła na logo , jeżeli masz jakiś pomysł jak to zrobić to napisz , napewno się przyda :)
No to wgraj na nowo logo. Nie wiem w czym problem.
Cytat:No to wgraj na nowo logo. Nie wiem w czym problem.
No wgrałem , z tym nie ma problemu , ale wcześniej była ta belka a teraz jej zupełnie nie ma ...
Cytat:Ja bym to zrobił tak żeby belka wchodziła na logo
Jak już przywrócę tą belke , jak to zrobić ? Czy muszę zrobić nowy dział na to ?
Wszystko musisz dać do jednego diva, tło tego diva będzie służyć jako logo, masz taki przykład

Kod:
.tlo_div {background: url(link do loga) no-repeat left;width:100%;height:taki jakie ma logo}
.logo {background: url(obrazek przezroczysty najlepiej 1x1 px);min-width:100px;max-width:100%;float:left}
.belka {float:right}

Kod:
<div class="tlo_div">
<a href="#" class="logo">&nbsp;</a>
<div class="belka">belka</div>
</div>
Stron: 1 2