Webboard

Pełna wersja: Rangi Na Forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Dzisiaj zrobiłem rangi specjalnie dla kolegi na forum i chciałbym prosić was o ocenę ich :) Pierwszy raz robiłem coś tego typu więc prosiłbym o wyrozumiałość :)

Screen :

[Obrazek: allviews.png]


Zapraszam do oceny :)
Minusy:
Napisy w różnych miejscach. Nie chodzi o to, że na górze, ale raz bliżej lewej, raz bliżej prawej strony.
Dodany cień powoduje nieczytelność, powinien być ciemnego koloru.
Plus:
Ładne tło.
Marnie to wygląda (jestem wyrozumiały). Nie będę wyliczał co jest źle zrobione i mówił dlaczego tak jest. Po prostu weź się chłopie za jakieś poradniki, przyjrzyj się jak to inni robią i wtedy coś pokaż ;]


Ale się inaczej nie dało bo by wystawały za rangę xD
To trzeba było zmniejszyć czcionkę lub ją zwęzić.
Właśnie. Rangi są z wyglądu ładne, tylko nie trzeba było rozmywać tych liter, bo się zlało wszystko. :(
Widać piksele na zaokrąglonych rogach, no i czcionka jak dla mnie nie trafiona, przez co rangi nie prezentują się ciekawie. :)
A ja będę wredny i pojadę po całości:
Ten wzorek na tle zbędny. Mógł by być, ale ustawiony tak na 15-20% przejrzystości. Jednak uważam, że dużo lepiej wyglądały by zwykłe gradienty. Czcionka jest nieciekawa, a wręcz brzydka. Polecam jakieś schludniejsze czcionki, na przykład MyriadPro lub Liberation Sans, poza tym: mniejsze i darowałbym sobie tę kursywę. Cień powinien być z reguły ciemny, a jeśli chcesz zrobić coś na zasadzie odbicia, to polecam powielić warstwę tekstową, zrasteryzować, odbić w pionie, dać zanikanie gradientowe i zmniejszyć mieszanie (większa przezrozystość).

Co do zaokrąglenia, powinno być okrągłe a nie kanciaste – brzegi są zbyt poszarpane :P

Ogólnie ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Nie od razu Rzym zbudowano. Moje pierwsze grafiki też nie powalały :)
Trening czyni mistrza :D
Teraz bardziej przyjrzałam się pierwszej randze. Po co dodałeś do niej ramkę, skoro miałeś już zaokrąglone rogi? :)
Nidrax napisał(a):Moje pierwsze grafiki też nie powalały
Teraz też tego nie robią. xD

Co do rang, to w zupełności zgadzam się z Nidraxem. Wytknął ci chyba wszystkie błędy, które popełniłeś... Mam nadzieję, że jego rady weźmiesz sobie do serca i następnym razem nie będziemy podchodzić tak krytycznie do twoich prac. ĆWICZ! Piątka!