Webboard

Pełna wersja: Kolor postu w zależności od rangi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
wersja skryptu MyBB: 1.6.9
adres forum: insidery.cba.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Jak zrobić, żeby na przykład posty Administratorów i Moderatorów miały tło w innym kolorze?
Chodzi mi o tło posta (nie tło z lewej, tam gdzie są dane użytkownika, który pisał posta, tak jak tutaj jest po lewej lekki róż, a post ma kolor biały)
Szukałem tutaj na forum, ale jest tylko zmiana koloru czcionki, nie znalazłem zmiany koloru tła.
https://webboard.pl/thread-27932.html?pi...#pid108881

Jeśli jest to możliwe proszę o dokładny opis, co i gdzie dokładnie wkleić, dopisać, bo jestem "zielony" w tych sprawach.
Plugin MySupport posiada taką opcję
A jest jakiś inny sposób? Nie chce tego instalować.
Jak nie mysupport to własny plugin...
Czego dokładnie nie rozumiesz? Zapoznaj się tylko z podstawami html/css (za tło odpowiada background-color).
@up: teraz to chyba Ty nie rozumiesz o co chodzi.

SLAVOO napisał(a):żeby na przykład posty Administratorów i Moderatorów miały tło w innym kolorze
Rozumiem i nie widzę problemu...

Tak jak jest w temacie, podlinkowanym w pierwszym poście, {$post['message']} dajesz w diva w klasie dodając {$post['usergroup']}. Później w CSS zmieniasz tło i tyle. Nie widzę problemu, przed chwilą sprawdzałem i działa.
Jasne, dzięki, że pomagasz, tylko ja zielony jestem. Dopiero się uczę i chyba zdajesz sobie sprawę też z tego że na forum są takie osoby jak ja.

Cytat:dajesz w diva w klasie dodając {$post['usergroup']}. Później w CSS zmieniasz tło i tyle.

Możesz mi napisać cały <div> i gdzie go wkleić (szablon, dokładnie)?
Z divem pokombinuj w okolicach {$post['message']}, zależnie jaki chcesz uzyskać efekt, w szablonie postbit. Jak dasz grafikę jak ma to wyglądać to może jutro napiszę co i jak. Taki prezent na święta ;)
(24.12.2012, 23:29)albatros napisał(a): [ -> ]Z divem pokombinuj w okolicach {$post['message']}, zależnie jaki chcesz uzyskać efekt, w szablonie postbit.

Ha! Pokombinuj i zepsuj forum. :D Nic nie będę kombinować, potrzebna mi gotowa wklejka bo się na tym nie znam. Napisałem to w pierwszym poście.
Cytat:Jeśli jest to możliwe proszę o dokładny opis, co i gdzie dokładnie wkleić, dopisać, bo jestem "zielony" w tych sprawach.

Jeśli to:
Kod:
{$post['message']}
zamienie na to:
Kod:
<span class="postcolor_{$post['usergroup']}">
{$post['message']}
</span>
i dodam do CSS to:
Kod:
.postcolor_4 {
    color: green;
}

.postcolor_3 {
    color: #000000;
}
to działa ale zmienia się tylko tekst na kolorowy a ja chce kolorowe tło posta a kolor tekstu bez zmian.
Screen? Ten efekt masz na tym forum. Kolory dopasuje sobie sam.
(25.12.2012, 11:00)SLAVOO napisał(a): [ -> ]Jeśli to:
Kod:
{$post['message']}
zamienie na to:
Kod:
<span class="postcolor_{$post['usergroup']}">
{$post['message']}
</span>
i dodam do CSS to:
Kod:
.postcolor_4 {
    color: green;
}

.postcolor_3 {
    color: #000000;
}
to działa ale zmienia się tylko tekst na kolorowy a ja chce kolorowe tło posta a kolor tekstu bez zmian.

Cytat:Zapoznaj się tylko z podstawami html/css (za tło odpowiada background-color).
http://lmgtfy.com/?q=background-color+css

(25.12.2012, 11:00)SLAVOO napisał(a): [ -> ]Screen? Ten efekt masz na tym forum. Kolory dopasuje sobie sam.

Nie będę specjalnie przeszukiwał tematów by znaleźć taki efekt. Tobie na tym zależy więc mógłbyś chociaż screen zrobić.
[Obrazek: 1384646.jpeg]
Kolor posta osoby z rangą ma inne tło, zielone w tym przypadku. Ramką na czerwono zaznaczyłem obszar do zmiany.

Cytat:Zapoznaj się tylko z podstawami html/css (za tło odpowiada background-color).
Na Boga, zrozum, że nie znam się na tym. Czarna magia! Nie wiem gdzie mam wkleić te background

Napisz proszę mi gotową wklejkę. Nie chcę czegoś schrzanić. Czy tak trudno to zrozumieć? :(
background-color dajesz zamiast color czyli:
Kod:
.postcolor_4 {
    background-color: green;
}

.postcolor_3 {
    background-color: #000000;
}
Niestety nie. Zmienia się kolor tła tekstu a nie kolor tła posta.
Doba już wiem.
W kodzie podanym przez albatros jest błąd, bo dał on w <span> tekst wiadomości
W opis posta~> postbit znajdź:
Kod:
<td class="{$altbg}" valign="top">
zamień to na
Kod:
<td class="postcolor_{$post['usergroup']}" valign="top">
Dodaj to co podałem wcześniej do css, oraz dodaj pozostałym grupom zwyczajny kolor tła posta, czyli sprawdzasz jaki numer uid mają użytkownicy ~> wchodzisz do użytkownicy i grupy ~> grupy najeżdżasz na zarejestrowani wyświetli ci się na dole przeglądarki adres a na końcu numerek (w tym wypadku 2). Więc dodajesz nową klasę w global.css która będzie wyglądała tak
Kod:
.postcolor_2 {
    background-color: #fff;
}
Oczywiście zmieniasz kolor na jaki tam sobie chcesz. Dla pozostałych grup zrób tak samo, z tym ze dla gości, zbanowanych i nieaktywowanych nie musisz tego robić, bo nie mają oni uprawnień do pisania postów.
Stron: 1 2