Webboard

Pełna wersja: Migracja z SMF 2.0.2 do MyBB bez utraty działów, postów, użytkowników itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Tak jak temat na to wskazuje mam pytanie, jak zrobić migracje ze skryptu SMF 2.0.2 do skryptu MyBB (najnowszej wersji) i nie stracić, przy tym żadnych działów itp? Widziałem już niby taki dział na tym forum, lecz nie jestem pewien, czy to zadziała na wersji SMF 2.0.2. :P
Proszę o możliwie najszybszą odpowiedź, bo chciałbym zrobić sklep automat głównie do cs'a, co na smf jest raczej niemożliwe, a do MyBB z tego co słyszałem jest taki plugin.
Użyj Merge System (obsługuje SMF 2.x): http://www.mybb.com/downloads/merge-system
I rozumiem, że to się instaluje jako modyfikacje i uruchamia się ją potem na forum, czy jak? I czy muszę zrobić backup plików, czy powinno raczej wszystko wyjść prawidłowo? A i czy muszę usunąć wszystkie modyfikacje z smf oraz ustawić styl domyślny? Wiem, że pewnie myślicie, że to są banelne pytania, ale zależy mi na prawidłowości migracji.

I jeszcze jedno i raczej ostatnie pytanie: Czy to jest najnowsza wersja MyBB, do której jest ta migracja?
(03.09.2012, 18:18)MaXimuS napisał(a): [ -> ]I rozumiem, że to się instaluje jako modyfikacje i uruchamia się ją potem na forum, czy jak?

Wątek niżej pisałem: https://webboard.pl/thread-34011.html?pi...#pid133499 Pomiń punkty dotyczące phpBB :)

(03.09.2012, 18:18)MaXimuS napisał(a): [ -> ]I czy muszę zrobić backup plików, czy powinno raczej wszystko wyjść prawidłowo?

Warto zrobić backupy, choć tak naprawdę MS nie ingeruje w bazę źródłową, tylko pakuje do nowej już skonwertowaną.

(03.09.2012, 18:18)MaXimuS napisał(a): [ -> ]A i czy muszę usunąć wszystkie modyfikacje z smf oraz ustawić styl domyślny?

Pluginy najlepiej tak, bo modyfikują przecież źródłowy kod SMF. Co do stylu - niekoniecznie, ale nie zaszkodzi (i tak na MyBB będziesz miał domyślny dostarczony z instalką).

(03.09.2012, 18:18)MaXimuS napisał(a): [ -> ]Wiem, że pewnie myślicie, że to są banelne pytania, ale zależy mi na prawidłowości migracji.

I jeszcze jedno i raczej ostatnie pytanie: Czy to jest najnowsza wersja MyBB, do której jest ta migracja?

Migracja zazwyczaj polega na tym, że instalujesz skrypt docelowy (MyBB) jako czystą instalkę. Następnie uruchamiasz Merge System i przy konwersji on robi insert treści już skonwertowanej do bazy docelowej. Odpowiadając na Twoje pytanie - jeśli zainstalujesz najnowszą wersję MyBB i do niej skonwertujesz swoje SMF, to będziesz miał najnowszą wersję.
Ja przeprowadzając identyczną migrację nie wyłączałem pluginów, wszystko zostawiłem i tylko zamknąłem forum i w panelu admina przekonwertowałem bazę do utf8.

Kopia bazy danych nie jest potrzebna (no dla spokoju zrobić mozna oczywiście), jeżeli teraz masz forum w głównym katalogu to polecałbym wgrać np w katalogu /forum i przekierować stronę główną forum w htaccess pod nowy adres.

Przy przeprowadzeniu migracji i wprowadzaniu odznacz, a własciwie nie zaznaczaj tylko /konwersji do utf8/(coś w tym stylu, obok bedziesz mial napisaną wskazówkę, żeby nie zaznaczać, bo może powodowac to wystepowanie krzaków na forum..).

Zresztą nic nie ryzykujesz, stare forum samo nie zniknie i będziesz mógł ewentualnie sprobować drugi raz ;), powodzenia :).

Wystukane z mojego Swifta przy użyciu Tapatalk.
Ok. A więc będę musiał w któryś dzień w tym tygodniu zagospodarować czas na migracje. W razie problemów będę pisał w tym poście, dlatego proszę o niezamykanie do momentu zakończenia migracji o czym napiszę.