Webboard

Pełna wersja: Edytowanie podstawowego stylu mybb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.6.8
adres forum:
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu): Chciałem edytować podstawowy styl mybb i mam do was pytanie czy powinienem go edytować bezpośrednio czyli folder images czy zrobić tak jak sie wgrywa nowy styl np. nazwa stylu/images/tutaj ten styl i do niego plik xml ale wtedy jak to zrobić ?
W folderze images są same grafiki. Możesz je zostawić tam gdzie są, możesz zrobić podfolder w images i w nim grafiki (lepiej drugą opcje, mniejszy bałagan). Całą resztę stylu edytujesz w ACP -> style i szablony: nazwa stylu -> global.css, oraz szablony -> nazwa stylu.
Słuchaj, chodzi o to że ja będę zmieniał układ czyli menu, stopkę itd i chcę tak zrobić jak się wgrywa nowy styl że wrzuca się folder ze stylem do silnika potem importuje plik xml i się wgrywa styl, ja chcę zrobić w ten sam sposób i wtedy w nim sobie spokojnie edytować żeby w przyszłości jak przejdę z localhost na hosting www i podczas wgrywania stylu (tego przerobionego) nie było problemów, kapito ?
No to robisz folder w katalogu images/, kopiujesz potrzebne grafiki z folderu images do tego nowego. W ACP kopiujesz domyślny styl. W opcjach stylu podajesz ścieżkę do folderu z grafikami (np. images/moj_styl/). I edytujesz, później możesz bez problemu exportować szablony do pliku xml.
Zrobiłem tak jak powiadasz, stworzyłem folder o nazwie moj w images i skopiowałem tam podstawowy styl z folderu images, utworzyłem nowy styl o nazwie moj i katalog obrazków wybrałem images/moj ale gdy zmieniam plik z inna grafiką thead_bg.gif i po odświeżeniu strony nic się nie dzieje. Jest tak jak na default...

PS. Dobra działa, musiałem w thead.css zmienić z #026CB1 url(images/thead_bg.gif) top left repeat-x na #026CB1 url(images/moj/thead_bg.gif) top left repeat-x. Dobra, a jak zmienić tak żeby nie dopisywać do css w każdej zmianie odnośnik do stylu "moj" ?

PS2. A muszę posiadać wszystkie pliki z images w moim stylu czy mogą być tylko edytowane ?