Webboard

Pełna wersja: Problem zniknęło tło headera i tekstu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wersja skryptu MyBB: 1.6.8
adres forum: www.csmiasto.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu): Wyszstko było ok, ale po chwili samo zniknęło tam gdzie logo czarne tło i ten napis "witamy na csmiasto.pl" tez był na tle a nie ma proszę o instrukcję co mam zrobic.
Czy to powinno wyglądać tak jak na screenie niżej?

[attachment=5089]
tak tak ma wyglądac, tylko tak jak pozkazales ma być czarne

tylko zobacz na screena do mnie
ACP -> style i szablony -> style -> twój styl -> global.css -> zaawansowana edycja css

Sprawa wygląda tak. W global.css masz coś takiego:

Kod:
body {
background: #F8F8F8 url(../../../images/mybbng/BG.png) repeat-x top;
color: black;
font-family: Arial, Trebuchet MS;
font-size: 13px;
text-align: center;
line-height: 1.4;
margin: auto;
text-shadow: 0px 1px 0px white;
}

Chodzi tutaj dokładnie o:
Kod:
background: #F8F8F8 url(../../../images/mybbng/BG.png) repeat-x top;
Masz (...)BG(...) napisane z wielkiej litery, a z tego co sprawdzałem nie może tak być u ciebie. Czyli, żeby było tło musi wyglądać to tak:

Kod:
body {
background: #F8F8F8 url(../../../images/mybbng/bg.png) repeat-x top;
color: black;
font-family: Arial, Trebuchet MS;
font-size: 13px;
text-align: center;
line-height: 1.4;
margin: auto;
text-shadow: 0px 1px 0px white;
}

Ale zapewne jak zauważyłeś (lub nie) kilka innych rzeczy też poznikało, więc musisz teraz przeszukać całe global.css i wszędzie gdzie masz jakikolwiek odnośnik napisany z wielkich liter musisz go zmienić na małe.

Co więcej musisz wejść w szablony od tego stylu, dokładnie header_welcomeblock_guest i tam również będziesz miał takie coś:
Kod:
<input type="submit" value="do_login" style="background: url(images/mybbng/loginButton.png) no-repeat; width: 69px; height: 26px; cursor: pointer; border: 0px;" name="action">

Dalej wiesz co z tym zrobić. :) Prawdopodobnie problem pojawi się też w innych szablonach, w których jest grafika.

Wyjaśniam o co chodzi... Ogólnie w stylu kilka grafik masz zdefiniowanych tak, że zawierają w odnośniku wielkie literki, ale w rzeczywistości na ftp obrazki mają nazwy składające z małych liter i wtedy przeglądarka zaczyna się gubić. Trochę nudnej roboty Cię czeka, ale musisz to poprawić... Chyba, że problem leży gdzie indziej, ale osobiście w to wątpię.

Mam nadzieję, że to pomoże.
Dziękuje :) Tylko tam gdzie jest do logowania jak zrobic to np.białe i ttam w tym buttonie loguj pisze do_login jak to usune to sie nie loguje co mam zrobic aby to znikło
ACP -> style i szablony -> szablony -> twój styl -> nagłówek -> header_welcomeblock_guest

Szukasz tego kawałka:
Kod:
<input type="submit" value="do_login" style="background: url(images/mybbng/loginButton.png) no-repeat; width: 69px; height: 26px; cursor: pointer; border: 0px;" name="action">

I podmieniasz:
Kod:
<input type="submit" value="" style="background: url(images/mybbng/loginbutton.png) no-repeat; width: 69px; height: 26px; cursor: pointer; border: 0px;" name="action">

Powinno zadziałać.

Cytat:Tylko tam gdzie jest do logowania jak zrobic to np.białe
Mógłbym prosić jeszcze o screena strony głównej forum od ciebie? Bo nie wiem czy widzimy to samo.
no i tak jak pisalem po usunięciu tego "do_login" na forum sie nie da zalogować i chcę aby tam gdzie sie wpisuje użytkownika i hasło było w białej rubryce/tabelce
global.css:

Kod:
.loginBoxInput {
background: url(../../../images/mybbng/loginboxinput.gif) no-repeat top left;
width: 151px;
height: 24px;
}

ACP -> style i szablony -> szablony -> twój styl -> nagłówek -> header_welcomeblock_guest

Szukasz (jeszcze raz to samo):
Kod:
<input type="submit" value="do_login" style="background: url(images/mybbng/loginButton.png) no-repeat; width: 69px; height: 26px; cursor: pointer; border: 0px;" name="action">

Zamieniasz na:

Kod:
<input type="submit" name="submit" value="" style="background: url(images/mybbng/loginbutton.png) no-repeat; width: 69px; height: 26px; cursor: pointer; border: 0px;" >
<input type="hidden" name="action" value="do_login" />
<input type="hidden" name="url" value="{$redirect_url}" />

Teraz powinno zadziałać.
Ok to z login pomoglo Dziękuje, ale co z tym global.css gdzie to mam podmienic

Wszystko działa Dziękuje :D