Webboard

Pełna wersja: MYBB na XAMPP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam takie małe pytanko do was :), czy forum MYBB działa poprawnie na xamppie ? tj. wgrałem sobie ShoutBox, CSboard 2.3 i SHOUTBOX mi się nie pokazuje, a do CSboard nie moge dodać serwerów ? tak więc działa czy niedziała poprawnie ;/
Część rzeczy działać nie będzie, bo przecież XAMPP domyślnie nie będzie miał możliwości komunikacji z zewnętrznymi usługami (stąd błąd CSBoard).
hm czyli żeby wszystko działało poprawnie po prostu trzeba wykupić jakąś strone ? albo zrobić na darmowym hostingu :/ (nie wiem czy dobrze nazwałem to wszystko) :)
by w pełni wykorzystać możliwości mybb to tak, ale na darmowymi bym nie zawracał sobie głowy, lepszy nawet host sms, jako testowy idealny, a darmowe, ciągle jakieś awarie, albo przepełnione bazy itp.
(04.12.2011, 01:23)krzysztof903 napisał(a): [ -> ]by w pełni wykorzystać możliwości mybb to tak, ale na darmowymi bym nie zawracał sobie głowy, lepszy nawet host sms, jako testowy idealny, a darmowe, ciągle jakieś awarie, albo przepełnione bazy itp.
Albo wiecznie user narzeka, tak jak Ty. Sa setki darmowych i dobrych hostow do tego, zeby pobawic sie skyprtem, zobaczyc jak dziala i ewentualnie zrobic cos bardzo malego dla swoich znajomych. Piszesz tak, jakby te platne nie mialy awarii, przepelnienia i wszystko bylo idealne <SIC>
a jakie polecacie hostingi darmowe? chciałbym zobaczyć jak to wszystko działa ;)
(04.12.2011, 10:15)OkweL napisał(a): [ -> ]
(04.12.2011, 01:23)krzysztof903 napisał(a): [ -> ]by w pełni wykorzystać możliwości mybb to tak, ale na darmowymi bym nie zawracał sobie głowy, lepszy nawet host sms, jako testowy idealny, a darmowe, ciągle jakieś awarie, albo przepełnione bazy itp.
Albo wiecznie user narzeka, tak jak Ty. Sa setki darmowych i dobrych hostow do tego, zeby pobawic sie skyprtem, zobaczyc jak dziala i ewentualnie zrobic cos bardzo malego dla swoich znajomych. Piszesz tak, jakby te platne nie mialy awarii, przepelnienia i wszystko bylo idealne <SIC>

bzdury gadasz, płatne mają awarię, ale wiesz na czym stoisz i że za dzień, dwa nikt ci nie skasuje forum, ponadto jak myślisz poważnie o userach i forum, to zainwestuj w coś porządnego, a nie na jakiś ugu czy cba, że 10 userów będzie online i zwiechy, albo bugi, darmowe sa dla dzieci, a nie dla ludzi poważnych, ponadto darmowego nie wy pozycjonujesz a to chodzi w forum, by było widzialne a nie zawalone innymi forami,
pierwszy lepszy z brzegu, każdy darmowy to taki sam produkt, kupa reklam, ograniczenia i to mocne, nie ma znaczenia sens działania będzie taki sam czyli nic.
Albo chodzi o to aby sie czegos nauczyc, a forum jako forum nie jest tworzone dla szerokiej publicznosci (bo znalezienie tematyki, ktora nie zostalaby juz w wiekszym lub mniejszym stopniu opanowana przez tzw. konkurencje jest bardzo trudne). Nie wspominajac juz o forach "klasowych", forach o wszystkim i niczym czy po prostu milionach for testowych.

, sa ludzie na swiecie, ktorym darmowy hosting wystarcza do tego do czego go potrzebuja. Sa tez ludzie, ktorzy robia cos dla 10 osob i wcale nie potrzebuja pozycjonowania czy rozglosu. Ci z kolei polegaja na systemie polecajacych i/lub sami zapraszaja userow. To, ze Tobie darmowe hostingi sa nieprzydatne lub sie nie podobaja nie znaczy, ze inni z nich nie korzystaja. Przykladem moze byc chociazby popularnosc yoyo czy fora.pl.


Z tych, ktore znam to:
- wspomniane juz cba.pl (z reklama, ale mozna ja "wylaczyc" przez sms)
- 000webhost.com (istnieje juz calkiem sporo lat, brak reklam, ale nalezy dokladnie przeczytac regulamin - konta z forami opartymi na skryptach platnych (IPB, vB), jesli nie masz licencji sa blokowane itp.)
- byethost.com

Sam mam konto na 000webhost i cba, ale nie ma sensu ich porownywac. Oba sa za darmo a mozliwosci kazdego mozna sprawdzic w ciagu jednego dnia. Dostepnosc, pingi i transfery zaleza tez oczywiscie od lacz i routingu ISP, a roznica kilku/nastu/dziesiecu milisekund jest po prostu niezauwazalna.

Ja czasami uzywam localhosta do jakiegos testu czy ogolnie pojetej "nauki", a czasami takiego darmowego hosta. I wlasnie na takim darmowym hoscie zamierzam stworzyc cos co bedzie uzyteczne dla mnie, mojej rodziny i najblizszych znajomych, ktorzy nie maja ani checi ani umiejetnosci ani tym bardziej czasu zeby szukac czego na google. A jesli hoster zamknie mi forum to po prostu otworze je gdzies indziej (od tego mam backup) albo wtedy przejde na jakis tani platny. O ile do tego w ogole dojdzie.

Ale za bardzo odchodzimy juz od tematu.
tak naprawdę ja już się wszystkiego dowiedziałem czego chciałem się dowiedzieć tak więc albo można zamknąć ten temat lub zostawić dla innych użytkowników do ich opinii itp. :)
Ja Dziekuje za liczne odpowiedzi :)